{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 1744

دولت فرانسه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، موزه لوور را تعطیل کرد، همچنین موزه‌هایی در ایتالیا هم برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل شدند. اما موزه‌های تهران با کاهش ساعت کاری همچنان باز هستند و خبر از تعطیلی آن‌ها نیست!

به گزارش هنر‌ام‌روز، با اعلام نخستین خبرها از شیوع ویروس کرونا در کشور و ابلاغ بیانیه‌هایی از برخی دستگاه‌های فرهنگی و هنری مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی موقت فضاهای فرهنگی و هنری، هرچند نخست برای چند ساعت اعلام شد که "موزه‌ها و اماکن تاریخی زیرنظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در استان‌هایی که در معرض تهدید کرونا قرار دارند تا پایان هفته تعطیل شدند"، اما کمتر از ۱۰ ساعت بعد مسؤولان وزارتخانه تصمیم‌گیری نهایی برای تعطیل شدن یا نشدن موزه‌های زیر نظر این وزارتخانه‌ را به "ستاد کرونا" در وزارت بهداشت محول کردند، که البته هنوز هیچ خبری از جلسه‌های مبارزه با ستاد کرونا درباره‌ فعالیت موزه‌ها منتشر نشده است.

"محمدرضا کارگر" مدیر اداره کل موزه‌ها  در گفت‌وگو با ایسنا گفته‌است: "با توجه به بخشنامه‌ استانداری تهران مبنی بر کاهش ساعت کاری ادارات در پایتخت، موزه‌های فعال تهران نیز تا ساعت ۱۵ به کار خود ادامه می‌دهند. بر این اساس، ساعت فروش بلیت کاخ‌موزه‌های تهران از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ است و کادر اداری موزه‌ها تا ساعت ۱۳ فعال خواهند بود."

به گفته او، این دستور تا اطلاع ثانوی و بهتر شدن شرایط در تهران پایدار است و به نظر می‌رسد ، همه صحبت‌ها و رایزنی‌های انجام‌شده برای تعطیلی موزه‌های زیر نظر وزارتخانه‌ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تا کنون بی‌جواب مانده است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها