{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 295

وضعیت سالن‌های سینما در کشور تا پایان سال ۹۷ بررسی و منتشر شد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی در مقدمه این گزارش آورده است: یکی از نیازهای مهم سینمای ایران، ارائه آمارهای دقیق و به روز و استفاده از این آمار در ایجاد تغییرات و سیاست‌گذاری‌ها و متعاقب آن، نتایج بوجود آمده از تغییرات و سیاست‌گذاری‌ها در بروز آمار جدید است.

این سیکل بطور مداوم در حال انجام بوده و به طور دائم اثرات خود را بر یکدیگر می‌گذارند. تسلط بر این تغییرات آماری و تحلیل های متعاقب آن می‌تواند مهمترین نقطه قوت هر سازمانی باشد. 

معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی حسب وظایف محوله، جمع آوری آمار دقیق و متعاقب آن تدوین و تحلیل گزارش‌های سینمایی را در دستور کار دارد. هدف از این گزارش‌ها فراهم‌آوری آورده‌ای علمی و کارشناسی برای مدیران و سیاست‌گذاران سینمای ایران و آگاهی بخشی و توسعه دانش سینماگران و فعالان این عرصه است. 

گزارش پیش رو به "وضعیت سالن های سینما در کشور در سال ۱۳۹۷" اختصاص دارد. در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۵ گزارشاتی با هدف آشنایی با وضعیت مکان‌های نمایش آثار سینمایی، پراکندگی در سطح کشور و وضعیت مالکیت آنها، تولید و منتشر شده بود. در این گزارش، به عنوان نسخه روزآمد گزارش قبلی، آخرین تغییرات در ساخت و توسعه مکان های نمایش فیلم در کشور، با همان چارچوب ارائه خواهد شد.

امیدواریم این گزارش نیز بتواند نظر خوانندگان را جلب نماید و دریچه‌ای باشد برای انجام پژوهش‌های مختلف در این زمینه در سینمای ایران

به پیوست گزارش کامل وضعیت سالن‌های سینما در کشور تا پایان سال ۹۷ منتشر می‌شود

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها