{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

پاییزامسال، ژاپن میزبان آثاری از موزه‌های انگلیس می‌شود؛

کدخبر : 416
مترجم: مه سیما شکریان

پاییز امسال حدود پنجاه اثراز هنرمندان امپرسیونیست از لندن به ژاپن می‌روند. این مجموعه متعلق به گنجینه "کوترتولد گالری" لندن است و 50 نقاشی و 8 مجسمه از هنرمندان امپرسیونیست را در خود دارد. نقاشی "بار فولی برژر" اثر "ادوارد مانه" هم جزو آثار این گنجینه است. نمایش این آثاردر تاریخ 10 سپتامبر در توکیو با حمایت مالی شرکت "ایساهی شیبون" آغاز خواهد شد. تور آثار گنجینه کوترتولد، برای تامین کمک هزینه مالی، بازسازی این بنای تاریخی صورت می‌گیرد.

در این نمایشگاه آثاری از "مانه"، "ون گوگ"، "سزان" و "گوگن" به نمایش گذاشته‌خواهدشد. همچنین در این نمایشگاه 9 نامه از سزان به "پیر بنار" نمایش داده می‌شود که شامل توصیه‌های سزان به هنرمند جوانتراست و مربوط به سال 1904 است. این نامه‌ها تاکنون در گنجینه نگهداری می‌شدند و قابل بازدید نبودند.

این نمایشگاه در ژاپن، در ادامه نمایشگاه بزرگتری از این آثار در پاریس برگزار می‌شود. نمایشگاه پاریس مدتی قبل، با حمایت مالی "بنیاد لوییس ویلتون" برگزار شده‌بود و حدود 483هزار نفر بازدید کننده‌داشت.

سپتامبر سال گذشته گالری کوترتولد برای بازسازی تعطیل شد. پیش بینی می‌شود این گالری در بهار 2021 بازگشایی شود. هزینه بازسازی این بنای تاریخی حدو 37 تا 42 میلیون پوند تخمین زده شده است. گفته می‌شود مقداری از هزینه‌های بازسازی این بنا از طریق این دو نمایشگاه در پاریس و ژاپن تامین خواهد شد.

همچنین این نمایشگاه به طور اتفاقی با سفر آثاری از "نشنال گالری" لندن به ژاپن همراه شده است. آثاری که از نشنال گالری لندن به ژاپن می‌روند، اولین بار است که از قاره اروپا خارج می‌شوند. در بین این آثار نقاشی یکی از نقاشی‌های "گل‌های آفتاب گردان" ون گوگ هم دیده‌می‌شود. نقاشی‌های معروف گل‌های آفتاب گردان ون‌گوگ 5 اثر هستند که در موزه‌های مختلف دنیا نگهداری می‌شوند.

پیش بینی می‌شود نمایشگاه‌های نشنال گالری لندن و گالری کوترتولد در ژاپن نزدیک به یک میلیون نفر بازدید کننده داشته‌باشند.

*

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها