{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 51

در جریان سیل اخیر، عده ای از هنرمندان بنا بر مسئولیتِ اجتماعی خود پیش قدم شده اند و به واسطه‌ محبوبیت و تاثیر گذاریشان، توانسته‌اند هواداران خود را در این یاری رسانی با خود همراه سازند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد هنر آنلاین، سیاستمداران، انجمن‌های مردم نهاد و ورزشکاران زیادی نیز ازهمین طریق و با یاری جستن از اعتبار خود مردم را با خود همراه ساخته اند اما هنرمندان با توجه به وجهه‌ی مردمی خود می توانند کمک های فراوانی به سیل زدگان کنند. 

از جمله‌ی فعالان عرصه‌ی هنر می توان به "تئاتر مستقل تهران" اشاره کرد با منتشر کردن آگهی درشبکه‌های اجتماعی به جمع آوری کمک‌های مردمی به نفع سیل زدگان لرستان  پرداخته است. شماری از اهالی تئاتر نیز با به روی صحنه بردن نمایش های مختلف، در آمد حاصل از فروش بلیتشان را به سیل زدگان تقدیم کردند. کنسرت‌های "شهر خاموش" به هنرمندی "کیهان کلهر" و  همراهی کوارتت "مینیاتور" نیز، که این روزها در تالار وحدت اجرا می شود، بخشی از عواید حاصل از فروش بلیتش را به سیل زدگان اهدا خواهد کرد. نشر"اسم" هم  قصد دارد تمام سود حاصل از فروش روز افتتاحیه‌ی کتاب فروشی را  را به سیل زدگان شمال و جنوب کشور تقدیم کند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پیش تر در توئیت خود هنرمندان و نویسندگان کشور را پیشتازان این موج مردمی دانسته است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها