{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

55 ماده قانون دیگر به قوانینِ مالکیت معنوی اضافه خواهد شد

کدخبر : 731

بعد از تصویب 20 ماده از لایحه قانون حمایت از حقوق مالکیت آثار ادبی و هنری (ماده 59 تا 79) در کمسیون حقوقی مجلس، "حسن نوروزی" نماینده مجلس (عضو کمیسیون قضایی و حقوقی) از بررسی 55 ماده قانون دیگر در این خصوص خبر داد.

اقتصاد هنر آنلاین- مه‌سیما شکریان: در جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ماده 59 تا 79 لایحه قانون حمایت از حقوق مالکیت آثار ادبی و هنری و مرتبط با آن بررسی و سپس تصویب شد. این 20 ماده درباره شروط و شرایط قرارداد نشر و حقوق مرتبط با این قرارداد، همچنین درباره شروط و شرایط قرارداد تولید اثر دیداری و شنیداری و همچنین حقوق مرتبط با آن مواردی را بیان می‌کند. در این مواد بیان شده که ضمن حمایت از حقوق پدیدآورندگان این آثار از حقوق اجرا کنندگان، تولید کنندگان و پخش کنندگان رادیویی و تلویزیونی حمایت می‌شود.

"حسن نوروزی" (نماینده مجلس و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی) به خبرنگار اقتصاد هنر آنلاین گفت: "55 ماده دیگر هم در دست بررسی است تا تصویب و به این قوانین اضافه شود. این قوانین سال‌هاست که وجود دارند اما نیاز به اصلاحات جدی داشتند و با هدف حمایت از مالکیت ادبی و هنری توسط دولت تنظیم شده‌اند و به مجلس ارائه شدند. 34 ماده از این قوانین شامل حقوق پدید آورندگان و سفارش دهندگان خواهد بود. این پدید آورندگان و سفارش دهندگان شامل پدیدآوردندگان و سفارش دهندگان کتاب، سخنرانی، فیلم، موسیقی، آثار هنری کاربردی هستند و حمایت حقوقی این قوانین هم حمایت حقوقی و هم حمایت کیفری خواهد بود."

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها