{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

در روز چهارشنبه و پنج شنبه

کدخبر : 1430

سالن‌های سینما و تماشاخانه‌ها به علت آغاز ایام فاطمیه تعطیل می‌شوند.

به گزارش هنر‌روز، طبق اعلام "غلامرضا فرجی" ،سخنگوی شورای صنفی نمایش، سینماهای سراسر کشور روز پنجشنبه، 19‌دی‌ماه تا ساعت 17 تعطیل خواهد بود.

همچنین تئاترها نیز به همین مناسبت تعطیل می‌شوند و اداره‌ کل هنرهای نمایشی نیز اجراها را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (18 و 19 دی‌ماه) تعطیل اعلام کرده‌ است.

تعطیلی دو روزه تئاترها در حالی برنامه‌ریزی شده که در روزهای گذشته هم به مناسبت سه روز عزای عمومی تمام اجراها تعطیل بودند و روز دوشنبه، 16 دی‌ماه هم نمایش‌های کمدی تعطیل شدند. حال پس از یک روز اجرا، نمایش‌های روی صحنه دوباره با دو روز تعطیلی مواجه هستند در شرایطی که همیشه روال بر توقف اجرا از اذان مغرب شب شهادت تا اذان مغرب روز بعد بود اما در ماه‌های اخیر تئاتر وضعیتی کاملا متفاوت از سینما داشته و با وجود مخاطبان محدودتر به لحاظ کمی، میزان تعطیلی‌هایش از سینما بیشتر بوده است.

تعطیلی‌های بیشتر در اداره‌کل هنرهای نمایشی سبب اعتراض برخی گروه‌های تئاتری در فضای مجازی هم شده و  بیشتر گروه‌ها بدون حمایت دولت در سالن‌های خصوصی نمایش خود را اجرا می‌کنند و تعطیلی‌های مکرر و بیش از روال مرسوم سبب خسارت‌های مالی زیادی به آن‌ها شده است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها