{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کارگردان نمایش "عاشقانه‌های خیابان" در گفت و گو با اقتصاد هنر آنلاین گفت:

کدخبر : 347

نمایش "عاشقانه های خیابان"، به کارگردانی "شهرام گیل‌آبادی "از 26 خرداد در تماشاخانه‌ی ایرانشهر به روی صحنه رفته و در واقع تا کنون نزدیک به بیست اجرا با ظرفیت کامل داشته است. روز دوشنبه 17 تیرماه، به دلایلی نامعلوم توقیف و بلیت فروشی آن متوقف شد؛ در ابتدا از کارگردان این نمایش شرح ماجرا را جویا شدیم و ایشان اعلام کرد که از دلیل این توقف خبر رسمی نداریم و نمی دانیم به چه علت بلیت فروشی ما متوقف شده است، و بعد مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی در گفت و گویی با خبر گزاری ها اعلام کرد بر خلاف بازبینی‌های اولیه یکسری اتفاقات غیر قابل پیش بینی در نمایش رخ داده و همین باعث این توقیف شده است و پس از اصلاح و رعایت موارد، گروه می تواند این نمایش را به روی صحنه ببرد؛ و اما صبح امروز این کارگردان اعلام کرد که مجوز این نمایش لغو شده است.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، "محسن حسن زاده" مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی در خصوص علت توقیف اجرای نمایش "عاشقانه‌های خیابان"، گفته است: جنس و ماهیت نمایش "عاشقانه‌های خیابان" به کارگردانی شهرام گیل آبادی تعامل با تماشاگر است و بر خلاف بازبینی‌های اولیه یکسری اتفاقات غیر قابل پیش بینی در نمایش رخ داده که به همین خاطر به کارگردان تذکراتی داده شده است و اعلام کرده است تذکراتی از سوی بازبین‌های نمایش داده شده که گروه نمایش رعایت نکردند و همین امر سبب جلوگیری از فروش بلیت نمایش تا زمان رفع کامل اصلاحات شده است. اگر موارد تذکر داده شده اصلاح شود، نمایش مجدد روی صحنه خواهد رفت

شهرام گیل آبادی در این باره به خبرگزاری ها گفت: تا کنون در زمینه توقیف آن، هیچ اطلاع رسانی رسمی نشده است و پیش از اینکه به ما اطلاع دهند، فروش آنلاین بلیت آن را متوقف کرده اند.

کارگردان نمایش عاشقانه های خیابان افزود: من بیش از همه نگران تماشاگر هستم چرا که تا روز آخر، همه بلیت ها فروش رفته بود (سولد آوت بودیم) و من نمی دانم که چه جوابی باید به علاقمندان بدهم.

گیل آبادی در مورد مشکلات احتمالی پیش آمده گفت: من واقعا هیچ تصور و اطلاعی در این مورد ندارم. برخی اصلاحات بود که به ما اعلام شد و ما آنها را اعمال کردیم اما نمی دانم که آیا این توقیف بر اساس یک حکم قضایی یا دستور مرکز هنرهای نمایشی بوده.

وی در ادامه اظهار داشت: روش مودبانه این بود که به ما دلیل توقیف را اطلاع دهند و ما هنوز هم منتظر تماس آنها هستیم. اما در هر صورت من به احترام تماشاگر راس ساعت هشت امشب به سالن تماشاخانه ایرانشهر خواهم رفت، حتی اگر اجرا نداشته باشیم و امیدوارم کار به جایی نرسد که در پارک اجرا کنیم.

صبح امروز شهرام گیل آبادی در گفت و گویی با اقتصاد هنر آنلاین اعلام کرد، مجوز اجرای این نمایش بدون اینکه علت آن را بدانیم به طور کلی لغو شده است.

در خلاصه این نمایش که به صورت مشترک توسط محمد چرمشیر و بهمن عباسپور نوشته شده آمده است: «عاشقانه‌های خیابان» روایتی خاص از زندگی پیچیده و دشوار زنان دست‌فروش در خیابان‌ها و مترو است و رضا یزدانی ، سیما تیرانداز ، الهام پاوه‌نژاد و ژاله صامتی بازیگران این نمایش هستند.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها