{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

فرشته صدر عرفایی در گفت و گو با اقتصاد هنر آنلاین گفت:

کدخبر : 545
عکاس:

با "فرشته صدر عرفایی" بازیگر کم کار اما خوش سابقه که این روزها پس از سه سال فاصله از تئاتر، مشغول بازی در نمایش "در اتاق باد می وزد" به کارگردانی "سجاد تابش" است گپ و گفتِ کوتاهی داشته ایم، این هنرمند که به تازگی در بیست و یکمین جشن خانه سینما، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای بازی در فیلم "شبی که ماه کامل شد" دریافت کرده است، بر این باور است که در این شرایط بد اقتصادی که مردم ترجیح می دهند نیازهای ضروری شان را برطرف کنند حاکمیت باید برای فرهنگ و هنر هزینه کند همان طور که در جوامع مترقی شهرداری‌ها متولی انجام این مهم هستند.

اقتصاد هنر آنلاین-فرزانه شهریاری: "فرشته صدرعرفایی" راجع به کم کاری اش در تئاتر می گوید:

همان مسائلی که در سینما هست در تئاتر هم وجود دارد.از نگاه من متن یک اثر حتا بیش از کارگردانی یک اثر مهم است. چون محتوا و حرفی که قرار است به تماشاگر ارائه شود برایم حائز اهمیت است. نمی توانم بگویم بعد از این نمایش قصد دارم و یا ندارم که دوباره تئاتر بازی کنم، باید برایم اتفاق بیفتد تا تصمیم بگیرم،  اما در حال حاضرتئاتر خیلی شرایط خوبی ندارد، و تعداد سالن‌های خصوصی و نمایش‌های روی صحنه زیاد است و اوضاع اقتصادی اصلا خوب نیست و بدیهی است که مردم ترجیح  دهند اولویتشان نیازهای ضروری و اولیه باشد و این اصلا به نفع یک جامعه نیست .جامعه‌ ای سالم و شاداب است که بتواند برای مسائل پرورشی، فرهنگی و تفریحی هزینه کند و اوقات فراغتش را پر بار و لذت‌بخش سپری کند. 

بازیگر نمایش "در اتاق باد می وزد" راجع به همکاری اش با "سجاد تابش" و بازی در نمایشی به کارگردانی او می گوید:

متن را خیلی دوست داشتم آن‌را آقای "امیر نجفی" نوشته اند ودر جشنواره دانشجویی جایزه بهترین نمایشنامه را دریافت کرده است. آقای  "سجاد تابش"  هم کارگردان جوان و با انگیزه ای است و البته خودشان به عنوان بازیگر بیشتر شناخته شده اند. همین‌طور "سارا محمدی" هم‌بازی من در این نمایش بازیگر سخت کوش و علاقه مندی است که مطمئنم در آینده بیشتر دیده خواهد شد. محتوای نمایش را دوست دارم چون به مضامین مهمی که هر روزه با آن سر و کار داریم مانند قضاوت، انتخاب و درک آدم‌ها در شرایطی که در آن قرار دارند می‌پردازد و اینکه اگر خودمان در موقعیت مشابهی قرار بگیریم، چه تصمیمی می‌گیریم و چگونه عمل می‌کنیم. همین‌طور فشار ها و محدودیت‌هایی که ما را به سمت تصمیم گیری‌ها می‌برد جبر و فشاری که خارج از حیطه اختیار ما ست.در مورد کار با جونان باید بگویم در سینما نیز خیلی با کارگردان‌هایی که فیلم  اولی و دومی  بوده اند، همکاری کردم و در زمینه فیلم کوتاه نیز  با بچه های جوان کار کرده ام و خودم از کار و معاشرت کردن با جوانان استقبال می کنم وباعث تبادل تجربه و کار و خلاقیت و جسارت می شود .

او در آخر عنوان کرد:

در حال حاضر برنامه ای برای کار بعدی ام ندارم تا چه پیش آید.

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها