{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اعلام آمار فروش و تعداد تماشاگر 8 تماشاخانه شهر تهران

کدخبر : 607

روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی جدولی از میزان فروش بعضی از نمایش‌های تماشاخانه‌ها را ارائه کرده و جای بسیاری از تماشاخانه‌ها و تالارها در آمار منتشر شده خالی است و شفاف سازی صورت گرفته همچنان ناقص و کم است. همچنین اداره کل هنرهای نمایشی تمایلی به انتشار کمک‌های مالی خود به افراد حقیقی و حقوقی ندارد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آمار فروش سالن‌های دولتی شامل مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر از تیرماه ۱۳۹۷ منتشر شد. این آمار شامل نام نمایش، کارگردان، تالار، گنجایش تالار، شروع اجرا، ساعت اجرا، تعداد اجرا، قیمت بلیت (به ریال)، تعداد بلیت تمام‌بها، تعداد بلیت نیم‌بها، تعداد بلیت تخفیف‌دار، تعداد بلیت مهمان، جمع کل تماشاگران و مبلغ فروش (به ریال) سه‌شنبه هر هفته در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت و این روند تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ادامه داشت.

در پی درخواست‌های جمعی از هنرمندان تئاتر ورسانه‌ها جهت ارائه آمار فروش تماشاخانه‌های خصوصی به عنوان مطالبه‌ای عمومی، این اداره‌کل طی برگزاری جلساتی متعدد خواسته فوق را با مدیران تماشاخانه‌ها و مدیریت روابط عمومی آن‌ها در میان گذاشت و اکنون پس از قریب به سه ماه از طرح این مطالبه، آخرین آمار دریافتی  به پیوست این خبر در قالب یک فایل پی‌دی‌اف ارائه شده است.

جدول ارائه شده شامل نکات زیر است :

1)در خصوص مجموعه تئاتر شهر، واحد ارتباطات، پژوهش و آموزش این مجموعه در گزارشی آمار فروش نمایش‌هایی را که اجرای آنها در مجموعه فوق به پایان رسیده بود 30 مرداد سال جاری در اختیار رسانه‌ها قرار داد و آماری که هم اکنون در این فایل آمده است مربوط به آثاری است که این مجموعه هم اینک روی صحنه دارد.

2) آمار فروش تماشاخانه سنگلج و تالار هنر پس از 31 خرداد، تاکنون ارائه نشده و آن‌چه مشاهده می‌کنید، مربوط به اتفاقاتی است که در سه ماهه اخیر در این دو تماشاخانه گذشته است.

3) از میان تماشاخانه‌های خصوصی فعال، تاکنون تنها پنج تالار نسبت به ارائه آمار فروش نمایش‌های خود اقدام کرده‌اند که عبارتند از: عمارت نوفل‌لوشاتو، تماشاخانه شانو، تماشاخانه مهرگان، تماشاخانه همای سعادت و تماشاخانه گندم و آمار ارائه شده آنها مربوط به نمایش‌هایی است که در سه ماهه اول سال 1398 روی صحنه داشته‌اند.

جدیدترین آمار فروش تماشاخانه‌های دولتی و خصوصی را ببینید.

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها