{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

در این دوره حضور هنرمندان نیز ۴۱ درصد افزایش یافته

کدخبر : 1018

هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران با رشد ۱۴۱ درصدی آثار نسبت به دوره پیشین کار خود را آغاز کرد. در این دوره حضور هنرمندان نیز ۴۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش هنر‌ام‌روز و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، "هادی مظفری" مدیر کل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاستگذاری هشتمین دوسالانه مجسمه سازی، ضمن اعلام خبر فوق گفت: "در سایت هشتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران ۵۵۰ هنرمند با ۱۵۸۲ اثر هنری آثارشان را به ثبت رساندند. این آمار نشان از رشد ۱۴۱ درصدی آثار و طرح‌های ثبت شده دارد. از نظر کمی حضور هنرمندان نیز در این دوره ۴۱ درصد افزایش داشت."

وی افزود: این دوره از دوسالانه به شکل غیررقابتی است و بر مبنای پژوهشی و ارتباط دوسویه میان هنرمند و مخاطب شکل گرفته است. از مشخصات این دوره دوسالانه مجسمه تاکید بر روند شکل‌گیری آثار است. در این دوره مقررشده، پس از اعلام نتایج اولیه، مخاطب به صورت مجازی شاهد روند شگل‌گیری یک اثر هنری از ایده تا اجرا باشد. درگاه اینترنتی هشتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران از صفر تا صد خلق یک اثر هنری را پیش‌روی مخاطبان و علاقمندان به نمایش خواهد گذاشت. این از نکات بارز این دوره از بینال است.

طبق آمار اعلام‌شده از سوی روابط عمومی هشتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران در کل ۵۵۰ هنرمند با ۱۵۸۲ اثر و ایده‌های ثبت شده در سایت در این دوره دوسالانه حضور خواهند داشت. از میان شرکت‌کنندگان، ۲۷۷ هنرمند خانم و ۲۷۳ هنرمند آقا هستند. ۳۴۴ نفر از شرکت‌کنندگان از پایتخت و ۲۰۶ نفر از سایر استان‌ها در این دوره دوسالانه حضور دارند. پس از تهران بیشترین آمار متعلق است به استان البرز ۷۰ نفر، اصفهان ۲۸ نفر، خراسان رضوی ۲۵ نفر و مازندران ۱۵ نفر سپس باقی استان‌ها.

رییس شورای سیاستگذاری هشتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و محمود بخشی، نرگس حریریان، ندا رضوی‌پور، بیژن غنچه پور، ملک دادیار گروسیان، محمود محرومی، کامبیز موسوی اقدم اعضای این شورا هستند. این دوره دوسالانه مجسمه‌سازی تهران به دبیری محمود بخشی برگزار خواهد شد.

آثار رسیده نیز توسط نازگل انصاری‌نیا، شهرزاد چنگلوایی، نرگس حریریان، ندا رضوی پور، بیژن غنچه‌پور، سهراب محبی، کامبیز موسوی اقدم انتخاب می شوند.

انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، هشتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران را به شکل غیررقابتی در اسفند ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹ در باغ کتاب تهران برگزار می‌کند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها