{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 1323

مجموعه "کرنش به حافظ" پس از سفر به چند شهر، در بوشهر به نمایش درآمد.

به گزارش هنر‌ام‌روز، آثار چاپی هنرمند آلمانی "گونتر اوکر" با عنوان "کرنش به حافظ" در بوشهر به نمایش درآمد. آثار این هنرمند در طول چند ماه گذشته در موزه هنرهای معاصر اصفهان به نمایش درآمده بود و در ادامه همراه با چند اثر از مجسمه‌سازان ایرانی به کرمان سفر کرد و پس از آن به خراسان رسید تا عده بیشتری از مردم ایران امکان تماشای آنها را داشته باشند.

این هنرمند آلمانی از سنین جوانی با اشعار حافظ آشنا شد و پس از آن در سال ٢٠١٥ منتخبی از اشعار این شاعر ایرانی را با انتخاب "احسان آقایی"، رئیس موزه هنرهای معاصر تهران دریافت کرد و مجموعه "کرنش به حافظ" را با برداشت از این غزل‌ها به وجود آورد. این مجموعه در موزه امام علی (ع) و حافظیه شیراز نیز به نمایش درآمده و شامل آثار چاپی این هنرمند است.

همچنین این آثار در کتابی با همین نام توسط انتشارات هنر معاصر منتشر شده که شامل 42 اثر چاپی با الهام از ۳۰ غزل حافظ است. نسخه‌ای از این آثار چاپی نیز به موزه هنرهای معاصر تهران اهدا شده است.

گونتر اوکر، هنرمند 88 ساله آلمانی از معدود هنرمندانی است که در آثار خود به معرفی شاعر گران‌قدر ایرانی پرداخته است.

آثار اوکر با اینکه در نگاه اول ساده می‌نمایند، اما عمیقاً دارای پیچیدگی‌های فکری هستند. اوکر علاقه‌ زیادی به فرهنگ‌های جهان دارد و حاصل این علاقه سفرهای بسیار او به اقصی نقاط جهان است. سفرهایی که تجربه آنها، جوهره بسیاری از آثارش را در بر گرفته‌اند و آثارش باز نمود رنج آدمی است.

نمایشگاه "کرنش به حافظ" 5 دی تا 5 بهمن 98 در دانشکده‌ هنر و معماری خلیج فارس به نشانی بوشهر، خیابان لیان، عمارت نوذری برپاست.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها