{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

مهیار بهرام اصل، نقاش از نتیجه دادگاه شکایت تهمینه میلانی، به اقتصاد هنر آنلاین گفت؛

کدخبر : 169

تهمینه میلانی، فیلم ساز در پی متوقف شدن و اعتراضات وارد آمده به نمایشگاه نخست خود (فیلم هایی که نساختم- تابستان سال 97- گالری ایوان) از مهیار بهرام اصل شکایت کرده است. مهیار بهرام اصل، نقاش جوان، طبق ویدئویی که خود، از صحبت هایش با خانم میلانی ضبط کرده است مورد این شکایت واقع شده است. جلسه سوم دادگاه خانم میلانی و آقای بهرام اصل روز چهارشنبه 25 اردیبهشت مجتمع قضایی عدالت تشکیل شد.

فرزانه شهریاری- اقتصاد هنر آنلاین؛ پیش تر در مورد حواشی و جزییات این شکایت با مهیار بهرام اصل گفت و گو کرده ایم، و حالا راجع به نتیجه دادگاه سوم از او پرسیده ایم:

IMG_5106

از آن چه در دادگاه اتفاق افتاد و از نتیجه آن برای ما بگویید.

در دادگاهی که روز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه تشکیل شد، قاضی برای اولین بار فرصت و اجازه صحبت کردن و دفاع از خود را به من داد، اما خانم میلانی همچنان مصر بود که نمایشگاه به علت تهدیدات من تعطیل شده است، و به عقیده ایشان من سردسته گروهی هستم که طی چندین سال برنامه ریزی قصد داشته ام به ایشان فشار بیاورم. من بابت این که بعد از تشکیل و گذراندن دو جلسه دادگاه، در سومین جلسه، برای اولین بار قاضی به من فرصت صحبت داده  است از ایشان تشکر کردم. از نظر قاضی اهمیت مدارک و اسناد بیشتر از شاهد بود، و من هم ویدئوی خودم که به صورت کامل بود را به عنوان سند به قاضی ارائه کردم. و قرار بر این شد که زمانی را بررسی اسناد اختصاص دهند و اگر نیاز باشد شاهدهای من در جلسه بعدی حاضر شوند.

آیا شاهدهای شما در این نوبتِ دادگاه حضور نداشتند؟

من دو شاهد به همراه داشتم. "حوری قدیمی" صاحب گالری ایوان که لطف کرد و به عنوان شاهد همراه من به دادگاه آمد و یکی از دوستان دانشگاهم که آن روز با هم به گالری رفته بودیم نیز به عنوان شاهد همراه من آمد. اما قاضی در این نوبت از من شاهد نخواست.

من فکر می کنم حضور خانم قدیمی به عنوان شاهد سند معتبری برایم باشد، چون ایشان به عنوان فردی که نمایشگاه  را متوقف کرده است، می تواند نظر درستی ارائه دهد. گویا خانم میلانی از ایشان خواسته بوده که ایشان با انتشار پستی در شبکه های اجتماعی اعلام کند که نمایشگاه به علت اعتراض و اغتشاش تعطیل و متوقف شده است و خوب ایشان قبول نکرده است. خانم میلانی چون سند و مدرکی علیه من ندارد به هر چیزی برای سند سازی علیه من متوسل شده است.  من حتا اسم شاهدهای خانم میلانی را نمی دانم. و شهادت های این سه نفر همان طور که پیش تر هم گفته ام، ضد و نقیض بوده است. و این سه، شهادت اولیه خود را که شبیه به هم نبوده را با هم یکی کرده اند، و در عجبم که یک قاضی چرا باید اجازه دهد که شاهد نظرش و آن چه دیده است را تغییر دهد و شهادت جدیدی دهد.

آن چه خانم میلانی در دادگاه ارائه نمود چه بود؟

خانم میلانی هیچ سندی مبنی بر اینکه من تخلف و تهدید کرده ام، نداشت و سندشان هم همان فیلم ادیت شده  خود من است که در اینستاگرام هم منتشر کردند. و این فیلم نشان می دهد که من در گالری می گویم چقدر کارهای تهمینه میلانی بد است   از نگاه من خانم میلانی می خواهد، آبروریزی کپی کاری اش را با شکایت از من جبران کند و بگوید ما یک باند هستیم که رسانه را در دست داریم، حالا من نمی دانم رسانه دست من است یا دست ایشان که صبح تا شب به همه جا مصاحبه می کند.

 

پس در حال حاضر باید منتظر صدور ابلاغیه و یا احضاریه جدید باشید؟

بله همین طور است و امیدوارم نتیجه هر چه که هست، بر پایه عدالت باشد. من در دادگاه  خواستم  به آن چه در رابطه با این پرونده در فضای مجازی منتشر شده است، نگاهی انداخته شود. چون گویا آن ها در جریان اتفاقات این فضا نبوده اند.

یکی از چیزهایی که از زبان وکیل خانم میلانی در دادگاه به عنوان مصداق توهین گفته شد، این است که من به ایشان گفته ام " کارهایتان خام دستی کودکانه است"، من به ایشان گفتم مشکل از شما نیست مشکل از کسی ست که به شما گفته است به من توهین شده.و به قاضی هم گفتم آیا من برای گفتن این جمله  به دادگاه آمدم؟ اینکه من خیلی آرام فردی را نقد کنم خشونت محسوب نمی شود.

 

آیا از مجازات تهدید کردن که بابتش از شما شکایت شده، اطلاع دارید؟

تا آن جا که من می دانم شش ماه حبس و جریمه نقدی را شامل می شود. البته من امیدوارم قاضی همان طور که خوب بود خوب بماند.

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها