{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 176

«جف کونز» هنرمند نامدار آمریکایی است که در طول فعالیتش آثار هنری متعددی را به قیمت‌های نجومی به فروش رسانده است و اخیرا رکورد گران‌قیمت‌ترین هنرمند زنده را از چنگ «‌دیوید هاکنی»‌ درآورد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از ایسنا، «جف کونز» پیش از این برای ساخت مجموعه مجسمه‌های بادکنکی حیوانات و گل به شهرت جهانی رسیده بود. جدیدترین اثر او «خرگوش فولادی» اخیراً در حراجی «‌کریستیز» به قیمت ۹۱ میلیون دلار فروخته شد و بار دیگر نام او را سر زبان‌ها انداخت.

«‌سگ بادکنکی» (قرمز) که یکی از معروف‌ترین آثار هنری وی محسوب می‌شود تنها یکی از چندین اثر هنری «جفکونز» در دسته آثار هنری بادکنکی است. سگ بادکنکی قرمز در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۵۸ میلیون دلار فروخته شد و در آن زمان یک رکورد برای فروش آثار هنری رقم زد.

سگ بادکنکی (قرمز) - قیمت فروش: ۵۸ میلیون دلار

 

«خرگوش فولادی» یکی از چندین اثر خلق شده «جف کونز» در دسته آثار هنری فولادی است. او پیش از این در سال ۱۹۸۶ نزدیک به هشت مجسمه فولادی دیگر خلق کرد.

 

یکی از آثار مجموعه فولادی سال ۱۹۸۶
خرگوش، میمون وقو بادکنکی - قیمت فروخته شده ۵۵ هزار دلار

 

در سال ۲۰۱۷ مجموعه آثار هنری او با نام‌های خرگوش بادکنکی، قو بادکنکی و میمون بادکنکی در مجموع ۵۵ هزار دلار فروخته شد.

در سال ۲۰۱۴ نیز موزه ویتنی هنر آمریکایی هر چهار طبقه خود را به نمایش آثار هنری «جف کونز» اختصاص داد.

در کنار نمایش آثار این هنرمند در موزه‌های مختلف، برخی از آثار هنری او از جمله «گل‌های بادکنکی» در معابر عمومی همچون مرکز تجارت جهانی نیویورک واقع شده‌اند.

 

گل بادکنکی - ارزش برآوردشده حدود ۲۵ میلیون دلار

 

اما آثار هنری این هنرمند همواره با انتقاداتی همراه بوده است‌. برای مثال «‌روزالیند کراوس»، منتقد هنری معروف آثار «جف کونز» را نفرت‌آور خوانده است.

با این حال برخی منتقدان و کارشناسان هنر «جف کونز» را یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان معاصر می‌شناسد.

 

در ادامه تصاویر برخی از آثار هنری مشهور «جف کونز» را مشاهده می‌کنید:

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها