{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

همه نگاه‌ها به من است: بانوی اول آمریکا

کدخبر : 2158
خبرنگار:

پاییز امسال گالری پرتره ملی در واشنگتن دی سی، بزرگترین نمایشگاه پرتره بانوان اول امریکا را برگزار می‌کند.

هنرام‌روز: قدمت آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند، ۲۵۰ سال است و پرتره افرادی مثل دالی مدیسون، ماری تاد لینکلن، الینور روزولت و ژاکلین کندی در معرض نمایش گذاشته می‌شوند.

در این نمایشگاه که عنوان "همه نگاه‌ها به من است: بانوی اول آمریکا" را دارد، پرتره ۵۳ زن از جمله زنانی که قبل از روی کار آمدن شوهرشان به عنوان رییس‌جمهور، فوت کرده‌اند، به نمایش گذاشته می‌شود.

به عنوان مثال توماس جفرسون هنگامی که به ریاست جمهوری رسید همسر خود را از دست داده بود، بنابراین دخترش، مارتا جفرسون راندولف را به عنوان بانوی اول انتخاب کرد.  تنها رئیس جمهور مجرد، جیمز بوکانان نیز خواهرزاده‌اش، هریت لین را به این سمت منصوب کرد.

این نمایشگاه چالش‌هایی را که هر بانوی اول با آن روبرو بوده و همچنین شخصیت و موفقیت‌های فردی آنها را مرور می‌کند.

عنوان نمایشگاه بر اساس نقل قولی از نامه‌ای است که جولیا گاردینر تایلر در سال ۱۸۴۴ به مادرش نوشت. او در ۲۴ سالگی با رئیس جمهور جان تایلر ازدواج کرد. او در نامه نوشت: "مادر عزیزم من به خوبی می‌دانم که همه نگاه‌ها به من است و من نیز مطابق آن‌ها رفتار خواهم کرد."

این زنان به طور کلی منافع شخصی خود را کنار می‌گذارند تا به مسئولیت‌های "بانوی اول" بودن بپردازند، نقشی پیچیده و غیر قابل انتخاب.

پرتره‌هایی که در این نمایشگاه وجود دارند جزئیات جالب توجه و لحظاتی تاریخی از زندگی آنها را نشان می‌دهد.

مسئولان برگزاری این نمایشگاه، پرتره‌ها را  از مکان‌هایی مانند کتابخانه ملی بانوان اول، وزارت امور خارجه و کاخ سفید، که دارای بزرگترین مجموعه پرتره‌های بانوان اول است امانت گرفته‌اند. از زمان محدود شدن بازدیدها از کاخ سفید در پی حملات ۱۱ سپتامبر، دسترسی عموم به این آثار محدود بوده و این نمایشگاه به عنوان فرصتی نادر برای عموم است.

حدود ۶۰ پرتره  از بانوان اول وجود دارد که شامل نقاشی، مجسمه و عکس است.  این نمایشگاه یکی از ۱۱ نمایشگاهی است که به زنان اختصاص داده شده است که گالری پرتره بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ برگزار می‌کند.

5DDF2859-1FA8-4FF0-8E94-3B2B3ECE5C65

نانسی ریگان، همسر دونالد ریگان

بانوی اول امریکا از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۹

BF49A1E4-4017-4614-9472-ED97E51CAA97

النور روزولت، همسر فرانکلین روزولت

بانوی اول امریکا از ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵

3BE9D7AC-29B8-4305-BBC8-209297E25E32

دالی مدیسون، همسر جیمز مدیسون

بانوی اول امریکا از ۱۸۰۹ تا ۱۸۱۷

61B86464-7E48-4B38-9047-6974F6B1A9F7

فرانسیس فالسوم کلیولند، همسر گروور کلیولند

بانوی اول امریکا از ۱۸۹۳ تا ۱۸۹۷

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها