{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 225

رویدادهنرمعاصر بین‌المللی "ArtVilnius" از تاریخ 30 می تا 2 جولای در پایتخت کشور لیتوانی برگزار شد. رویداد هنری آرت ویلنیوس تنها نمایشگاه معاصر هنر در لیتوانی و بزرگترین رویداد هنر ی در شرق اروپاست. این رویداد از سال 2009 شروع به کار کرد و یکی از مهمترین رویدادهای پروژه "پایتخت فرهنگی اروپا" بود و در طول هشت سال گذشته فعالیت‌های این رویداد گسترش یافته‌است و دربین رویدادهای بین‌المللی مطرح شده‌است و در لیست رویدادهای موردعلاقه‌ی دوست‌داران هنر قرار گرفته‌است.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از سایت آرت‌ویلنیوس، این رویداد سالنه بیش از 20000 بازدیدکننده دارد و حدود 60 گالری از کشورهای مختلف مثل بلژیک، آلمان، استونی، لهستان، اوکراین، روسیه، هلند، ایتالیاو ... در این رویداد شرکت می‌کنند.

هدف این نمایشگاه به معرفی آثارهنری  به بازار هنرمحدود نمی‌شود،  بلکه سعی در ایجاد  پیوند بین هنر شرق و غرب و توسعه‌ی ارتباط بین‌المللی  بین موزه‌های معاصر، هنرمندان، مجموعه‌داران هنری، موسسات هنری  و خبرنگاران است.

آرت‌ویلنیوس هر سال در یکی از بهترین فضاهای نمایشگاهی در لیتوانی برگزار می‌شود. فضای نمایشگاهی “LITEXPO”  با فضایی به مساحت 12000 مترمربع، محل برگزاری این رویداد است.

این رویداد هنری در کنار نمایشگاه، برنامه‌های تکمیلی دیگری مثل نمایش آثار هنرمندان به صورت انفرادی یا همکاری با موزه هنرهای معاصر دیگرکشورها  را نیز برگزار می‌کند. همچنین جهت گسترش جمعیت علاقه‌مندان به هنر، به ویژه جوانان کارگاه‌های آموزشی خلاقانه و جلسه گفتگو با هنرمندان جزو برنامه‌های این رویداد است.

کمیته منتقدان هنری و داوران این رویداد 5 دسته برنده انتخاب می‌کنند: بهترین هنرمند، بهترین گالری، بهترین گالری خارجی، بهترین چیدمان نمایشگاهی و نصب و بهترین هنرمند جوان. همچنین بازدیدگان برای انتخاب برندگان رای می‌دهند و برندگان این رویداد جایزه‌ی نقدی دریافت می‌کنند.

www.artvilnius.com

 

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها