{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

گالری‌ها میزبان نمایشگاه‌های گروهی

کدخبر : 245

نخستین سالانه هنرهای تجسمی"آرت پی" در گالری فرمانفرما افتتاح خواهد شد. وبسایت "آرت‌گالریز" نخستین دوره از سالانه هنرهای تجسمی "آرت‌پی" را با هدف ایجاد فرصت‌های برابر جهت شناسایی، معرفی و حمایت از هنرمندان فعال هنرهای تجسمی، برگزار می‌کند. آثاری که در این سالانه به نمایش در می‌آید در رشته‌ "نقاشی" و در دو بخش "موضوعی" با محوریت "تنهایی" و"آزاد" خواهد بود.

اقتصاد هنر آنلاین- مه سیما شکریان؛ چندی ست جشنواره‌های هنری "فراخوان محور" در گالری‌های ایران شروع به کار کرده‌اند. این جشنواره‌ها که درقالب نمایشگاه‌های گروهی کارمی‌کنند، اگر درست برگزار شوند، فرصت خوبی برای هنرمندان جوان ایجاد می کنند تا به ارائه اثر بپردازند.

همچنین این فراخوان‌ها به خاطر محوریت موضوعی،  برخوردها و دیدگاه‌های متفاوت را نیز به نمایش می‌گذارند. معمولا داوری این فراخوان‌ها را اساتید دانشگاه و هنرمندان پیشکسوت انجام می دهند. شرکت در این فراخوان‌ها برای هنرمندان جوان  فرصتی برای  ارتباط با گالری دارها و مخاطبان و ورود به فضای تخصصی کسب وکار هنری ایجاد می‌کند. البته برگزاری و تداوم چنین نمایشگاه‌هایی به جز وجود هنرمندان و داوران و برگزار کنندگان به سرمایه گذاران در این حوزه نیز نیازمند است، سرمایه گذارانی که می‌توانند با خرید آثار هنری یا  کمک مالی برای بخش‌های مختلف برگزاری نمایشگاه تداوم وافزایش چنین فرصت‌هایی را امکان بخشند. یکی از این نمایشگاه‌ها " نخستین دوره سالانه هنرهای تجسمی آرت ‌پی" است که چندی پیش فراخوان خود را منتشر کرد و روز جمعه 24 خرداد ماه به میزبانی "گالری فرمانفرما" افتتاح خواهد شد.

آثار پذیرفته شده درفراخوانِ این نمایشگاه به داوری "فرح اصولی"،  "علی ندایی"، "فریدون امیدی"، " پویا آریانپور"،  "تکتم فرمانفرمایی" و "فریدون فربود" انتخاب شده‌اند. این آثار بعد از دو مرحله داوری به نمایشگاه راه یافته‌اند. از میان 201 اثر پذیرفته شده در مرحله اول داوری 77 اثر به مرحله دوم و نمایشگاه راه یافت.

وب سایت "آرت گالریز" به عنوانِ برگزار کننده این رویداد می‌گوید، این سالانه بدون حمایت مالی و یا هزینه‌ی شخصی برگزار خواهد شد. به نظر می رسد وجود چنین جشنواره‌های هنری در فضای هنری موجب رونق و تحرک در فضای تجسمی می‌شود .   

 

 

منبع: artgalleries
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها