{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

هفته طراحی دیجیتال هنگ کنک برگزار می‌شود

کدخبر : 252

هنگ کنک یکی از مهم‌ترین مراکز پیشرو در دانش تکنولوژی‌است. هفته‌ی دانش طراحی " Knowledge of Design Week" یا " KODW" از 17 تا 21 ماه ژوئن در "هنگ کنگ" برگزار می‌شود. این برنامه سالانه قصد دارد که جامعه طراحان بین‌المللی را گرد هم ‌آورد تا از طراحی برای حل مسائل مهم روز استفاده کنند. این رویداد در طول برگزاری امکاناتی مثل یادگیری متقابل و مبادله دانش را از طریق انجمن ها، میزگردها، مطالعات موردی و کارگاه های آموزشی فراهم می‌کند. همچنین امکان معرفی طرح‌ها به شرکت های تجاری منحصر به فرد را ایجاد می‌کند. این سالانه به دنبال یافتن راه‌حل‌هایی برای ترکیب هنرطراحی و رسانه دیجیتال و تکنولوژی است، تا محصولی برای زندگی بهتر و راحت تر تولید کند.

اقتصادهنرآنلاین-مه‌سیما شکریان؛ KODW از زمان راه اندازی این رویداد در سال 2006، ثابت کرده است که یک پلت فرم برای  اشتراک گذاری دانش ارزشمند و کاربردی است که متخصصان جهانی، سیاست گذاران، رهبران صنعت و افراد با ذهن خلاق را  به هم متصل می کند. این رویداد همچنین به فایده وجود طراحی و دانش و تکنولوژی در حل مشکلات جامعه امروز می‌پردازد. مثل ساختن شهری با امکاناتی عادلانه‌تر و استفاده از علم تکنولوژی و طراحی معماری برای زندگی آسان تر شهروندان. 

برنامه و رویکردهای KODW 2019

در عصر دیجیتال، تکنولوژی زندگی شهری و سیستم کسب و کار ما را شکل می دهد. در صنایع ، تولیدات واداره‌ی امور و انتخاب رهبر ما تاثیر دارد و تجربه ما از زندگی را دگرگون می‌کند. همبستگی بین طراحی، هنر، طبیعت، فناوری، جهان جز جدایی ناپذیر زندگی افراد است وبا توجه به این تاثیر روز افزون سوالاتی درباره‌ی تکنولوژی پیش می‌آیند.

آینده فناوری های نوظهور چیست؟

دنیای دیجیتال هر روز با تحول پرسرعتی روبه‌رو است.  فرصت ها و چالش های جدید  این تحولات برای شهرها، کسب و کار و زندگی ما چیست؟

همچنین ابزار دیجیتال و تکنولوژی به تنهایی نمی توانند، چالش های پیچیده ای از زمان های ما را حل کنند، اما با تمرکز بر نیازهای مردم، طراحی انسان محور به عنوان یک پل عمل می کند که به معنای "تجربه کاربر" محسوب می شود.

این رویداد سه بخش برای رسیدن به جواب سوال‌ها در نظر دارد:

تالار گفتمان، از طریق  نظر کارشناسان بین المللی  قصد دارد به روش نوین جهانی برسد.

 کارگاه های تعاملی، برای یافتن راه حل از طریق یادگیری تجربی، به اشتراک گذاری تحقیق و مطالعات موردی است.

 فرصت های شبکه سازی، که افراد حرفه ای از بخش‌های مختلف صنایع را برای پیدا کردن همکاری‌های جدید، به یکدیگر معرفی می‌کند.

رویکرد موضوعی ورکشاپ ها

تفکر طراحی و ذهنیت در آینده واتخاذ یک رویکرد انسانی برای رسیدگی به چالش های آینده.

یادگیری ابزارهای جدید ، امتحان کردن روشهای جدید،ایجاد راهکارهای نوآورانه را از طریق کارگاههای تعاملی.

خلاقیت بی نظیر و آزاد کردن پتانسیل کامل ذهن انسان و توانایی های خلاقانه را با کشف فرصت های جدید.

 

رویکرد موضوعی  این رویداد در سالهای گذشته

شهر هوشمند قابل زیستن

به چگونگی استفاده از طراحی دیجیتال برای ایجاد شهری هوشمند و قابل استفاده و موثر در روند زندگی شهروندان پرداخت.

نوع زندگی و خرده فروشی در آینده هوشمند

به چگونگی تاثیر تکنولوژی و تاثیر زندگی دیجیتال بر انتخاب شیوه‌ی زندگی و کسب و کار مردم  پرداخت.

سلامت دیجیتال

کشف فرصت های جدید نوآوری و راه حل های برای سلامتی و مراقبت در عصر تحول دیجیتال، از برنامه‌های این دوره بود. چگونه می توانیم رابط بین طراحی، دیجیتال و فناوری را تقویت کنیم، تا سیستم های خدمات بهداشتی، خدمات، محصولات و تجربیات بهتری برای همه ایجاد کنیم؟

هفته دانش طراحی (KODW) توسط مرکز طراحی هنگ کنگ (HKDC) و با حمایت دولت هنگ کنگ از 17 تا 21 ژوئن  برگزار خواهد شد.

*

برگزاری رویدادهایی ازاین دست، در سطح بین‌المللی نشان دهنده لزوم استفاده از تکنولوژی و طراحی در کنار یکدیگر است. تکنولوژی  که بخش جدایی ناپذیر زندگی  ماست و طراحی که با توجه به انسان و ویژگی هایش به تولید یک محصول کاربردی و قابل استفاده می‌پردازد و این دو با دانش و مطالعه می‌توانند به هم نزدیک شوند. همچنین وجود افراد متخصص در شاخه‌های مختلف هنری، علمی و اقتصادی در کنار یکدیگر و شنیدن تجربه‌ها و دیدگاه‌ها و شرکت در کارگاه‌های عملی آنها باعث به دست آمدن یک نتیجه قابل اجراست. متخصصان حاضر مهارت‌های متنوعی دارند. آنها از مدیر برنامه‌های سیاسی تا متخصصان کامپیوتر و هنرمندان و معماران خلاق تشکیل می‌شوند. شاید یکی از نتایج چنین رویدادهایی جایگزین کردن تکنولوژی و استفاده کمتر از منابع طبیعی باشد که باعث حفظ منابع و محیط زیست خواهد بود. یا به دست آوردن تکنولوژی که زندگی را برای افراد کم‌توان راحت‌تر و ایمن‌تر کند.   

 

 

 

منبع: kodw.org
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها