{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اداره کل هنرهای تجسمی تاکید کرد

کدخبر : 266

اداره کل هنرهای تجسمی اعلام کرد که خلق اثر هنری نیاز به اخذ هیچگونه مجوزی از سوی دولت ندارد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، در پی سوالات مطرح شده در فضای عمومی و هنری و برخی رسانه‌ها مبنی بر صدور مجوز برای مجسمه‌سازان، اداره کل هنرهای تجسمی اعلام می‌کند، خلق اثر هنری نیاز به اخذ هیچ‌گونه مجوزی از سوی دولت ندارد.

واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی با انتشار خبری در این زمینه توضیح داد: «صدور مجوز فعالیت برای تعداد محدودی از مجسمه‌سازان، به اصرار و درخواست انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز صورت گرفت. زیرا برخی از مجسمه‌سازان با شهرداری دچار مشکل شدند و به دلیل اینکه شهرداری فعالیت انجمن را به رسمیت نمی‌شناسد، از این رو انجمن از اداره کل هنرهای تجسمی در خواست کرد تا مجوز فعالیت برای این تعداد صادر کند تا آنها بتوانند مشکلات خود را با شهرداری برطرف کنند که این امر جنبه عمومی نداشته و صرفاً در یک مقطع زمانی برای حل مشکل هنرمندان مجسمه ساز برای فک پلمپ کارگاه بوده است که متأسفانه برخی از افراد با ادعای ضرورت اخد مجوز فعالیت هنری برای هنرمندان این موضوع را به چالش کشیده و منتشر کردند. ضمن آنکه پیشتر «عباس مجیدی» رئیس انجمن هنرمندان مجسمه ساز نیز گفت: نهادهای رسمی کشور مانند شهرداری و دیگر ادارات فعالیت‌های صنفی انجمن‌ها از جمله انجمن مجسمه سازان را به رسمیت نمی‌شناسند و از این رو از اداره کل هنرهای تجسمی تقاضا کردیم، مجوزی مبنی بر فعالیت مجسمه سازی صادر شود تا مشکل آنها با شهرداری حل شود.

در پایان واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی موکدا اعلام کرده است:

«خلق آفرینش اثر هنری نیازمند دریافت مجوز نیست و هنرمندان لازم است مسائل حرفه‌ای رشته هنری و تخصصی خود را از طریق انجمن مربوطه و با همکاری این اداره کل حل و فصل کنند.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها