{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 2753
خبرنگار:

تنها چند روز پیش از تولد 88 سالگی روت گینزبرگ قاضی دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا مجسمه برنزی او در ابعاد واقعی در نیویورک رونمایی شد.

هنرام‌روز: جیلی و مارک شاتنر زوج هنرمند استرالیایی ساخت این مجسمه را برعهده داشتند. این دو به واسطه ساخت مجسمه‌هایی که ترکیبی از انسان و حیوان هستند و به عنوان آثار هنری عمومی در چند شهر جهان نصب شدند شناخته می‌شوند. 

مجسمه سگ دوربین به دست این دو هنرمند در سال 2013 اول در سیدنی و ملبورن و سپس در شهرهای دیگری چون سنگاپور، پکن و شانگهای و نیویورک نصب شد.

در سال 2017 این دو هنرمند اعلام کردند برای اطلاع رسانی و جلوگیری از انقراض کرگدن بزرگترین مجسمه کرگدن را می‌‎سازند و در نیویورک نصب خواهند کرد. و این مجسمه 17 فوتی در سال 2018 رونمایی شد. 

WhatsApp Image 2021-03-13 at 4.25.40 PM

در سال 2016 و همزمان با روز جهانی زنان این دو سفارشی را از ده مجسمه از زنان موفق آمریکایی را در نیویورک نصب کردند. این مجسمه‌ها شخصیت‌هایی چون نیکول کیدمن، اپرا وینفری، کیت بلانشت و ... را شامل می‌شدند. 

روت بدر گینزبرگ قاضی دادگاه عالی ایالات متحده، در ماه سپتامبر سال گذشته در سن 87 سالگی و بر اثرابتلا به سرطان درگذشت. او همواره جزو طرفداران و فعالان حقوق زنان و برابری جنسیتی، آزادی‌های مدنی و حاکمیت قانون بود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها