{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

فراخوان چهارمین نمایشگاه نقاشی "ورسوس"

کدخبر : 312

چهارمین نمایشگاه هنری ورسوس (نمایشگاه نقاشی سن‌ایچ برای نسل جوان) با هدف حمایت از جوانان هنرمند فراخوان خود را اعلام کرد.

علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه می‌توانند تا پایان آبان ماه با مراجعه به سایت  www.versusartcontest.com  اثر خود را به دبیرخانه این نمایشگاه ارائه کنند.

چهارمین دوره این نمایشگاه با تمرکز بر شناسایی استعدادهای نسل جوان و معرفی آنها به جامعه هنری از تاریخ 4 تا 18 بهمن ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

هدف اصلی ورسوس هم‌چون سه دوره گذشته ایجاد بستری برای کشف استعدادهای جوان هنرهای تجسمی کشور است. رسیدن به دوره چهارم در شرایط خاصی که جامعه هنری با آن دست به گریبان است، به خودی خود اتفاقی ارزشمند است که ورسوس را هر چه بیشتر به  عنوان بستری  برای کشف هنرمندان جوان و محلی برای ارائه آثارشان در داخل کشور مطرح می‌کند.

در ورسوس چهارم هم مثل ادوار گذشته  100 درصد مبلغ فروش آثار هنری به هنرمندان جوان تعلق می‌گیرد، هنرمندانی که پس از بررسی اولیه هیات انتخاب آثارشان برای حضور در نمایشگاه انتخاب می‌شوند.

شرکت سن ایچ و شرکت مدیا  به عنوان طراحان و برگزار کنندگان  این رویداد هنری طی چهار سال همکاری در این حوزه تنها در پی خلق فضایی سالم برای رقابت هنرمندان جوان ناشناخته سرتاسر کشور هستند و هرگونه درآمدزایی نمایشگاه ورسوس متعلق به خود هنرمندان است.

هیات انتخاب آثار چهارمین نمایشگاه نقاشی ورسوس را مصطفی دشتی، ساسان نصیری، لیلی وکیلیان، مهدی احمدی و عطا هاشمی‌نژادتشکیل داده‌اند و داورانی که در مرحله نهایی به بررسی آثار برگزیده خواهند پرداخت شهلا حسینی، معصومه مظفری و امیرحسین اعتماد هستند.

پس از پایان مهلت ارائه آثار در آبان ماه، هیات انتخاب، آثار رسیده را بررسی می‌کند و در مرحله نهایی آثار برگزیده توسط هیات داوران  برای نمایش در تاریخ  و مکان فوق الذکر انتخاب می‌شوند.

اولین دوره‌ی نمایشگاه ورسوس  با حمایت شرکت سن‌ایچ  ویژه‌ی هنرمندان نقاش زیر 30 سال، در خرداد ماه سال 1393 در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار شد. آثار برگزیده دومین دوره که به هنرمندان مجسمه ساز جوان زیر 35 سال  اختصاص داشت هم دوم تا نهم بهمن ماه سال 1394 در فرهنگسرای نیاوران در معرض دید عموم قرار گرفت. سومین نمایشگاه ورسوس در تاریخ 15 تا 25‌دی ماه 1396  در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. ورسوس چهارم هم از تاریج 4 تا 18 بهمن ماه در خانه هنرمندان برپا خواهد شد.

*

مهلت فراخوان تا پایان آبان ماه است علاقمندان با مراجعه به سایت ورسوس می‌توانند از چند و چون ارسال و ارائه آثار به دبیرخانه آگاه شوند.


 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها