{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

بیست و ششمین جشنواره‌ی "هنرهای تجسمی جوانان" در استان ایلام

کدخبر : 357

بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان به منظور گسترش و پیشبرد سطح هنری هنرمندان جوان و ارتقاء توان تخصصی آنها، با هدف شناسایی و معرفی جوانان هنرمند کشور، با حضور استادان برجسته دانشگاه و هنرمندان برگزیده تجسمی از تاریخ ۳۰ مرداد تا ۳ شهریور در ایلام برگزار می شود. این جشنواره با هدف مرکز زدایی از پایتخت و استعدادیابی هنرمندان جوان برگزار می‌شود و فرصت تعامل و آموزش با اساتید دانشگاه و هنرمندان برجسته را در اختیار هنرمندان شهرهای دیگر قرار می‌دهد.

اقتصادهنرآنلاین-مه‌سیما شکریان؛ برترین هنرمندان جوان پس از انتخاب اولیه، در کارگاه های آموزشی زیرنظر استادان طراز اول هنرهای تجسمی حضور خواهند یافت. آثار این جشنواره در طول زمان جشنواره خلق می‌شوند و اثری به این جشنواره ارسال نمی‌شود.این جشنواره میزبان رشته‌های هنری ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، مجسمه‌سازی، کاریکاتور (کارتون)، نقاشی، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) است.

هنرمندانی که در این جشنواره شرکت خواهد داشت، بین سن 16 تا 24 سال هستند. 

به گفته‌ی "حسین محمدپور"، مسئول روابط عمومی اینجشنواره، حمایت مالی این رویداد در بیست و پنج دوره قبلی و این دوره که دوره بیست و ششم است ، توسط "اداره کل هنرهای تجسمی" و "موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر" صورت گرفته‌است. روند برگزاری این جشنواره به این صورت است که هنرمندان پذیرفته شده در فراخوان طی چند روز و با نظارت استاد مخصوص در کارگاه رشته مربوطه‌شان اثری با موضوع رویداد خلق می‌کنند و این اثر نمایش داده خواهد شد و مورد داوری قرار می‌گیرد و به نفرات برگزیده جشنواره جوایزی تعلق خواهد گرفت. 

به گفته‌ی او، این رویداد به صورت سالانه و در فصل تابستان در شهرهایی که آب و هوای سردسیری دارند، مثل تبریز، گرگان، نیشابور و... برگزار می‌شود. مسئول روابط عمومی جشنواره در پاسخ به سوال ما درباره این‌که هنرمندان شهرهای گرم تر چطور در چنین رویدادی شرکت کنند، گفت این فراخوان به تمام محیط‌های اموزشی و فرهنگی تمام شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود و هنرمندان شهرهای مختلف می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند. هزینه‌ی اقامت هنرمندان غیر بومی، در شهر برگزاری رویداد به عهده جشنواره است. 

اساتید کارگاه‌های مختلف این رویداد به شرح زیر است:

ارتباط تصویری/"فرهاد فزونی"

تصویر سازی/ "احسان عبداللهی"

 خوشنویسی/ "حسین غلامی"

طراحی/"جمال عرب زاده"

عکاسی/"کیارنگ علایی"

مجسمه‌سازی/" کامبیز صبری"

کاریکاتور/ "جمال رحمتی"

نقاشی/"خسروخسروی"

نگارگری/ "صدیقه احمدی باصیری"

 سایت جشنواره : yafestival.ir
 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها