{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آخرین چالش "مارینا آبراموویچ"، "پشت صحنه"

کدخبر : 385

"مارینا آبرامویچ"هنرمند یوگسلاوی‌تبار ساکن نیویورک است. از اوایل دههٔ ۱۹۷۰ خلق آثار پرفورمنس را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد. وی با سه دهه فعالیت، سعی بر این دارد تا خود را به عنوان «مادر هنر پرفورمنس» مطرح کند. آثار آبراموویچ رابطهٔ میان پرفورمر (اجراکار) و مخاطب، محدودیت‌های بدن و امکانات مفاهیم ذهنی را مورد کاوش قرار می‌دهد. او از بدنش به مثابه سوژه و رسانه اصلی هنرش استفاده می‌کند. و دهه در اواسط دهه 70 به شهرت رسید. او در اجراهای خود کنش‌های زندگی روزمره مانند قدم زدن، جیغ کشیدن و در کل کارهای عادی زندگی را ملاک قرار می‌داد تا از این طریق قدرت نهفته در این کارها را افشا کند.

اقتصادهنرآنلاین-مه‌سیما شکریان؛ آخرین چالش آبراموویچ با عنوان پشت صحنه محصول سال 2018 است. این هنرمند از یک بازی واقعیت مجازی برای مخاطب می‌گوید که می‌تواند محدودیت‌های جسم فیزیکی را پشت سر بگذارد و می‌گوید ما به ازا مجازی انسان می‌تواند نا محدود عمل کند.

پیش بینی می‌شود تا 100 سال آینده هیچ انسانی روی کره زمین باقی نخواهد ماند، این نابودی به انتخاب و عملکرد ما انسان‌ها بستگی داشته و دارد. 

این هنرمند از انتقال انرژی که بین کمک کننده و کمک گیرنده اتفاق می‌افتد می‌گوید و سوالی مطرح می‌کند: "آیا این انتقال احساس در دنیای واقعیت مجازی امکان‌پذیر است؟"

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها