{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اقتصاد هنرآنلاین گزارش می‌دهد؛

کدخبر : 387

"گالری اُ" از تاریخ 4 تا 16 مرداد ماه میزبان نمایشگاه گروهی "از تضاد تا هماهنگی" به انتخاب "کاوه نجم آبادی" خواهد بود. این نمایشگاه میزبان آثار "حامدحیدری"، "بویه سادات نیا" و "مرتضی متقی" است. آثار این نمایشگاه نقاشی و طراحی هستند و به صورت گروهی و سه نفره خلق شده است و هنرمندان تلاش کرده‌اند تا هیچ ردی از کارهای شخصی‌شان به جا نگذارند و هر سه به یک اندازه در پروسه خلق آثار سهیم باشند.

اقتصادهنرآنلاین-مه‌سیماشکریان؛ به گفته یکی از هنرمندان این نمایشگاه، این آثار بیشتر با رویکرد طراحی اجرا شده‌اند، چرا که از نظر آن‌ها طراحی ماهیت متفاوتی از نقاشی دارد و به نوعی خلاقیتی ادامه دار است. 13 اثر از آثار این نمایشگاه ، کارهایی هستند که توسط هر سه هنرمند در کنار هم و به صورتی گروهی خلق و اجرا شده‌اند وهمچنین کارهایی از هر یک از هنرمندان که به صورت فردی خلق شده‌اند هم نمایش داده‌خواهد. نمایش آثار انفرادی این هنرمندان با هدف آشنایی مخاطب با کار از یک هنرمندان به صورت مجزا انجام خواهدشد. این هنرمندان پیش از این در نمایشگاهی به مناسبت صدمین  زادروز "سهراب سپهری" در "خانه موزه دی‌دی" در شمال ایران هم اثری گروهی ارائه دادند.

آثار نمایشگاه "از تضاد تا هماهنگی" زیر نظر آقای" کاوه نجم آبادی" و به صورت منسجم‌تری اجرا شد. روند اجرا و جمع‌آوری این نمایشگاه نزدیک یک‌سال و نیم طول کشیده‌‍‌است. هنرمندان در طی اجرای این آثار با چالش‌های تکنیکی، نزدیک کردن سه دیدگاه متفاوت و رسیدن به یک دیدگاه واحد برای خلق اثر روبه‌رو بوده‌اند. هنرمندان در روند خلق این آثار از کنتراستی متفاوت به یک هارمونی واحد رسیده‌اند و در تمام لحظات خلق هر سه در کنار یکدیگر بوده‌اند. یکی از هنرمندان نمایشگاه "مرتضی متقی" می‌گویند بعد از این دوره، با مفهوم گفتگو به شکلی دیگر مواجه شده‌اند. گوش دادن و صحبت کردن چیزی است که این روزها در جامعه ما کمتر اتفاق می‌افتد و در این نمایشگاه هنرمندان توانستند با گفتگو و تعامل به خلق آثاربرسند.

استیتمنت این نمایشگاه را به قلم "کاوه نجم آبادی" می‌خوانیم:

"از تضاد تا هماهنگی"

دنیای ذهنی هنرمند، دنیایی شخصی ا‌ست و راهیابی به این ذهنیت تا اندازه‌ای دشوار است.

به همین علت، معمولن کمتر می‌بینیم، هنرمندان بطور مشترک اثری ارائه دهند و آن تعداد اندک هم که آثار مشترک ارائه می‌دهند، شاهد آن هستیم که همواره سایه ذهنیت هنرمندی سنگین‌تر است، تا آنجا که حتا می‌توانیم تصور نماییم اثر ارائه گشته، اثر هنرمندی‌ست که ذهنیت‌اش غالب بر اثر می‌باشد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، مشاهده تضادها و هماهنگی‌های دنیای ذهنی سه هنرمندجوان است. تضاد ذهنیت در زمانی که هریک به تنهایی اثری خلق می‌نمایند و هماهنگی در زمانی که هر سه نفر تصمیم بر خلق یک اثر مشترک می‌گیرند. هماهنگی‌ای که نتیجه گفتگویی بلند مدت با به اشتراک گذاری و بیان ذهنیت شخصی یکایک آنها با یکدیگر میسر گشته‌است.

67626622-5db0-4fb5-bb0e-cb234e2e9df8

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها