{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

موسسه "ماه مهر" به مدت سه ماه بازگشایی می شود

کدخبر : 426

موسسه هنری "ماه مهر" در تاریخ 13 مرداد توسط شهرداری تعطیل شد. این تعطیلی در پی اجرای کمیسیون ماده صد شهرداری صورت گرفت. امروز 15 مرداد ماه مهر در اینستاگرامش نوشت، موسسه به مدت سه ماه برای تکمیل تعهدات آموزش و نمایشگاه به فعالیتش ادامه خواهد داد.

اقتصادهنرآنلاین-مه‌سیماشکریان؛ موسسه فرهنگی هنری ماه مهر فعالیتش را از حدود 15 سال پیش آغاز کرد. این موسسه به همت "الهه جواهری"، "مژگان والی پور"و "آریا اقبال"، با اهداف آموزشی و فرهنگی تاسیس شد. و تا به امروز با اساتید مهم و معتبر همکاری داشته‌است. در پی اجرایی شدن کمیسیون ماده صد شهرداری دوسال پیش اخطارهایی از طرف شهرداری منطقه 3 به این موسسه ابلاغ شد. هیئت مدیره موسسه مدارک لازم را به شهرداری بردند و در جلسه حاضر شدند. بعد از آن به گفته خانم جواهری به دلیل این‌که شهرداری پاسخی مبنی بر نقص مدارک به موسسه ابلاغ نکرد، موسسه به کار خود با روند قبلی ادامه داده‌است.

شهرداری منطقه 3 مدعی است موسسه به اخطار ما اعتراضی نکرد و حکم قطعی شد و سرانجام در تاریخ 13 مرداد موسسه توسط ماموران شهرداری پلمب شد! شهرداری همچنین می‌گوید ما دوسال به این موسسه فرهنگی و هنری فرصت دادیم!

به گفته خانم جواهری این اتفاق در حالی افتاد که در موسسه جلسه‌ای در حال برگزاری بود و اعضای هیئت مدیره از تاریخ پلمب توسط شهرداری هیچ اطلاعی نداشتند. آن‌ها حتی موفق به جمع آوری مدارک و وسایل شخصی‌شان از موسسه نشدند. این در حالی است که شهرداری باید 72 ساعت قبل از اجرای حکم به موسسه در خصوص اجرای حکم اطلاع می‌داد.

 خانم جواهری در گفت‌وگو با اقتصادهنرآنلاین از برگزاری جلساتی در آینده برای حل کردن این دست از مشکلات برای گالری‌ها و موسسات فرهنگی خبر داد. این جلسات قرار است، باحضور معاون شهردار و مسئولان مربوط به گالری‌ها و هنرهای تجسمی برگزار شود، تا دیگر شاهد خبر بسته شدن گالری‌ها و اخطار به نگارخانه‌ها نباشیم. ایشان امیدوار است این مشکل با صحبت کردن و توضیح شرایط گالری‌ها برای شهرداری و مسئولان مربوط حل شود. خانم جواهری می‌گوید: گالری‌ها و موسسات فرهنگی درآمد چندانی ندارند و اصلا توجیهی برای شروع کارشان در ساختمان تجاری وجود ندارد، همچنین وجود گالری و موسسه فرهنگی در شهر بسیار مفید است. چرا که سطح فرهنگ شهروندان با زیاد بودن چنین فضاهایی بالا می‌رود.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها