{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

نمایشگاه مشترک تریسی امین و ادوارد مونک در آکادمی هنر سلطنتی لندن برگزار خواهد شد؛

کدخبر : 438
مترجم: مه سیما شکریان

نمایشگاهی مشترک از آثار"تریسی امین" و "ادوارد مونک" بهار سال آینده برگزارخواهد شد. این نمایشگاه ابتدا در ساختمان جدید موزه "مونک" در اسلو آغاز به کار می‌کند. قرار است مجسمه "مادر"، "تریسی امین" در ورودی موزه نصب شود. بعد از این آثار به نمایش درآمده در اسلو، به لندن سفر خواهند کرد. نوامبر 2020 "آکادمی هنر سلطنتی لندن" میزبان آثار این دو هنرمند خواهد بود.

به گزارش اقتصادهنرآنلاین به نقل از "آرت نیوزپیپر"، "تریسی امین" می‌گوید: "ادوراد مونک قهرمان من است و هیچ وقت تصور نمی‌کردم نمایشگاهی در "آکادمی هنر سلطنتی لندن" داشته‌باشم واین نمایش همراه با قهرمان هنریم "ادوراد مونک" باشد. من خوش شانسم."

جزئیات کامل نمایشگاه هنوز مشخص نیست. اما انتظار می‌رود که همزمان به بررسی کار هر دو هنرمند بپردازد. این دو هنرمند، استاد بیان وضعیت‌های آزار دهنده‌ انسان هستند.

"تریسی امین" اولین بار با دیدن تابلو "رشک" یا حسادت اثر"ادوارد مونک" که درباره خودش کشیده‌شده بود، به او علاقه مند شد. "امین" می‌گوید: "حسادت برای یک مرد در اوایل قرن بیستم حسی ناخوشایند بود و مخفی می‌شد. اما "مونک" با شجاعت، تابلویی دراین باره برای خودش خلق کرد."

"تریسی امین" پیش از این در سال 2015 نمایشگاه مشترکی با "اگون شیله" در در موزه "لئوپود" شهر وین داشته‌است و آثار "شیله"  دراین نمایشگاه توسط "امین" انتخاب شده‌بود. او می‌گوید، اگر این بار هم خودش کارهای "مونک" را برای نمایشگاه انتخاب کند، گنجینه غنی از آثار در اختیار دارد. موزه "مونک" دارای 45000 قطعه ازوسایل شخصی و آثاراین هنرمند است و در سال 1944 قبل از مرگش به کشور نروژ اهدا شده‌است. این آثار شامل 6800 طراحی، 1100 نقاشی و 18200 کارهای گرافیکی هنری است.

این نمایشگاه در "آکادمی هنر سلطنتی انگلیس" از بسیاری جهات برای "تریسی امین" ارزشمند است. او در2011 تا 2013 استاد نقاشی مدارس آکادمی سلطنتی بود و در سال 1997 برای اولین بار در همین آکادمی به موفقیت رسید.

در طی چند سال اخیر"تریسی امین" بیش از اجرا کارهای چیدمان جنجالی، به نقاشی و مجسمه سازی روی آورده است. نمونه بارز این آثار مجسمه "مادر" است، که یک زن نه پا است که زانو زده و"تریسی امین" می‌گوید، ممکن است که این مجسمه مادر او باشد. مادر هنرمند در سال 2016 درگذشت. این مجسمه قراراست،در ورودی موزه "ادوارد مونک" نصب شود. این اثر از بین شش اثر از هنرمندان دیگر انتخاب شده‌است تا به موزه اهدا شود. از دیگر هنرمندانی که قصد اهدا اثر به این را موزه داشتند، می‌توان از "اولافورالیاسون" و "راگنار کارتتانسون" نام برد.

"تریسی امین" پیش از این یک نسخه سه پا در اندازه کوچکتر از مجسمه "مادر" در نمایشگاه "وایت کیوب برموندسی" را نمایش داده‌بود و در گفت و گو با "آرت نیوز پیپر" گفته‌بود: "برایم باور پذیر نیست، که مجسمه غول پیکر "مادر" را همزمان با افتتاح موزه جدید "ادوارد مونک" نمایش خواهم داد. مجسمه "مادر" من محافظ موزه خواهد بود و از بازدید کنندگان استقبال می‌کند. او می‌گوید من همیشه سعی کردم کار درست را انجام دهم و به سمت چیزی رفتم که واقعا آن را دوست دارم. وقتی مجسمه من برای نصب در ورودی موزه انتخاب شد، عشق من به او درخشید."

برنامه موزه جدید" ادوراد مونک" بعد از این روی نمایشگاه‌های دوتایی "ادوارد مونک" و هنرمندانی متمرکز خواهد بود که موضوعات هنری مشابهی را بررسی کرده‌اند. "ون گوگ"، "جاسپر جونس"، "رابرت مپلپتورورپ" و "مارلن دوماس" ازهنرمندان انتخابی این موزه هستند. ساختمان جدید این موسسه قرار است ماه آینده در یک منطقه در کنار دریا و مرکز شهر اسلو افتتاح شود. این موزه به خانه اپرا و کتابخانه عمومی جدید شهر اسلو ملحق خواهد شد و این دو ساختمان هم سال آینده افتتاح می‌شوند. کتابخانه و خانه اپرا با طراحی معماروهنرمند انگلیسی "کیتی پاترسون" ساخته شده‌اند.

"تریسی امین" هنرمند انگیسی زاده 1963 است. او از اعضای گروه "هنرمندان جوان بریتانیایی" است. از آثار برجسته این هنرمند می‌توان از "تخت من"، ”خاطره نوازش تو" و "چادر" نام برد.

"ادوارد مونک" هنرمند نروژی زاده 1863 است. "مونک" از هنرمندان برجسته سبک "اکسپرسیونیسم" بود. تابلو "جیغ" از آثار شناخته شده این هنرمند است.

*

تصویر خبر از آرشیو "آرت نیوز پیپر"، سمت راست "ادوراد مونک"در سال 1938، سمت چپ "تریسی امین" در حال صجبت با رادیو "آرت نیوز پیپر" سال 2018

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها