{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

5 حقیقت درباره نقاشی‌های گل‌های آفتابگردان ون گوگ توسط موزه ون‌گوگ منتشر شد

کدخبر : 450

آمستردام این روزها میزبان نمایشگاهی از نقاشی‌های "گل‌های آفتابگردان" ، "ون‌گوگ"است. نقاشی‌های "گل‌های آفتابگردان" این هنرمند از موزه‌های مختلف به هلند رفته‌اند. موزه "ون گوگ" پژوهش‌هایی بر این آثارانجام داده‌است و نتایجش را در این نمایشگاه در اختیارعلاقه‌مندان گذاشته‌است. این نمایشگاه تا اول سپتامبر ادامه دارد. آثار این هنرمند در شمار گرانترین آثار نقاشی جهان هستند.

به گزارش اقتصاد هنرآنلاین، "ونسان ون‌گوگ" (1890-1853) یک نقاش "پست‌امپرسیونیسم" هلندی بود. آثار "ون‌گوگ" تاثیر زیادی بر هنرمندان بعد از او داشت. کارهای او شامل خودنگاره‌ها، مناظر، طبیعت بی‌جان،سروها، مزارع گندم و گل‌های آفتابگردان است. او از کودکی به نقاشی علاقه زیادی داشت، اما تا پایان دهه بیستم زندگی کوتاهش موفق نشد نقاشی کند. "ون گوگ" در طول زندگی هنرمندانه‌اش آثار زیادی خلق کرد، اما این آثار در زمان زندگی‌اش چندان مورد توجه قرار نگرفت و این هنرمند در فقر زندگی‌اش را به پایان رساند. گفته می‌شود بعد از دیدن نقاشی‌های ون‌گوگ، نوع نگاه مخاطبان به سوژه‌های نقاشی این هنرمند، تغییر می‌کند.

"ونگوگ"در یکی از نامه‌هایش برای "گوگن" دوست نقاشش نوشت: "قبل ازهرچیزدیگر، باید گل‌های آفتاب‌گردان بخرم." او بارها از این گل‌ها نقاشی کرد و اکنون این نقاشی‌ها در موزه‌های معتبر قابل بازدید هستند. یکی از نقاشی‌های گل‌های "آفتاب گردان" در تاریخ 30 مارس 1987 در حراج "کریستی" با قیمت 39.7 میلیون دلار فروخته شد. نقاشی "کشاورز در مرزعه" این هنرمند در سال 2018 به قیمت 81 میلیون و 300 هزار دلار در حراج "کریستی" نیویورک به فروش رسید. گفته می‌شود این اثر جزو آخرین نقاشی‌هایی است که این هنرمند کشیده‌است.

IMG-5108

5 حقیقت درباره "گل‌های آفتابگردان" ون‌گوگ

"ون‌گوگ" تکه‌ای چوب به قسمت بالایی این یکی از این نقاشی‌ها اضافه کرده‌بود. به نظر می‌رسد، زمانی که "ون گوگ" این نقاشی را به پایان رساند، فضای بالای آن را کوچک دید و برای اصلاح ترکیب‌بندی تابلو تکه‌ای چون به آن اضافه کرد و نقاشی را کامل کرد.

اثر انگشت "ون گوگ" در قسمت بالایی نقاشی‌اش دیده‌می‌شود. به نظر می‌رسد هنرمند زمانی که رنگ روی تابلو خیس بوده، تابلو نقاشی را جابه‌جا کرده و اثر انگشتش روی نقاشی باقی مانده‌است.

IMG-5106

رنگ‌های نقاشی "گل‌های آفتاب‌گردان" به مرور زمان تغییر کرده‌اند و زمانی که نقاشی کشیده‌شده از چیزی که امروز می‌بینیم کم‌رنگ‌تر بوده‌است.

IMG-5107

این نقاشی‌ها توسط اسکنر مورد بررسی قرار گرفت و پژوهشگران اطلاعات جدید درباره رنگ‌های این استاد نقاشی به‌دست آوردنده‌امد. به نظر می‌رسد، رنگ نقاشی‌ها باز هم تغییر خواهد کرد. این پژوهشگران با پژوهش بر رنگ‌های ون‌گوگ توانسته‌اند رنگ اصلی نقاشی را بازسازی کنند.

نقاشی‌های "گل‌های آفتابگردان "ونگوگ" 5 نسخه متفاوت هستند که در موزه‌های شهرهای "مونیخ"، "لندن"، "توکیو"، "فیلادلفیا" و "آمستردام" نگهداری می‌شوند و جزو ارزشمندترین آثار هر یک از این موزه‌ها محسوب می‌شوند.

IMG-5110

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها