{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اقتصاد هنرآنلاین درباره اهداف برگزاری نمایشگاه "وان میلیون+وان میلیون" گزارش می‌دهد

کدخبر : 511

"گالری ثالث" 4 دوره نمایشگاه "وان میلیون" را برگزار کرده‌است. این نمایشگاه موقعیتی برای خریداران هنر است، تا اثرهنری را با قیمتی مناسب خریداری کنند. برگزار کننده این نمایشگاه "سینا جعفریه" می‌گوید، گالری و هنرمندان قصد دارند با برگزاری و شرکت در این نمایشگاه شرایط خرید اثر را برای مخاطبین فراهم کنند. مخاطبان و خریداران این نمایشگاه مجموعه داران نیستند بلکه مردم معمولی علاقه مند به آثارهنری هستند. این دوره از نمایشگاه روز جمعه شروع می‌شود و به خاطر بالا رفتن هزینه‌های خلق اثر هنری به "وان میلیون + وان میلیون" تغییر نام داده است.

اقتصاد هنر آنلاین- مه‌سیما شکریان: با توجه به مشکلات اقتصادی که این روزها همه را درگیر کرده‌است، به نظر می‌رسد خرید کالای هنری و فرهنگی در نیازهای حیاتی افراد نمی‌گنجد. چنین اتفاقی باعث رکود خرید و فروش آثار هنری، خصوصا آثار نقاشان جوان می‌شود و شکافی عمیق بین هنرمندان و مخاطبان معمول هنر ایجاد می‌کند. دراین شرایط  بازار کلان هنر که مجموعه داران آثار اساتید هنررا می‌خرند به کار خود ادامه می‌دهد. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد، بهتر است هنرمندان و گالری‌ها با برگزاری رویدادهایی که آثار هنری را با قیمت کمتر از معمول به فروش می‌رساند تا حدی شرایط خرید اثر هنری را برای مردم فراهم کند. گالری "ثالث" چند سالی است که با این دغدغه نمایشگاه "وان میلیون" را برگزار کرده است. در اولین دوره از این نمایشگاه 30 هنرمند شرکت داشتند اما هر دوره تعداد هنرمندان نمایشگاه بیشتر شد و چهارمین دوره از نمایشگاه "وان میلیون" با 60 هنرمند برگزار شد. برگزار کننده این نمایشگاه "سینا جعفریه" در گفت‌وگو با اقتصاد هنرآنلاین گفت: "این نمایشگاه با همکاری گالری و هنرمندان برای به وجود آوردن موقعیتی برای مخاطبان هنر است، تا بتوانند آثار هنری مورد علاقه‌شان را بخرند. در این نمایشگاه سابقه کارهنرمند و ابعاد اثر روی قیمت تاثیری ندارد و تمام آثار قیمت یکسانی دارند و ما قصد داریم بازار جدیدی برای خریداران معمولی هنر ایجاد کنیم. هنرمندان پیشکسوت تجسمی هم در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. مثل آقای "کامبیزدرم بخش" و "رضا بانگیز". میانگین سنی هنرمندان این نمایشگاه تقریبا چهل سال است. جوانترین هنرمند 25 ساله و مسن ترین هنرمند تقریبا هفتاد ساله است. "

98bbc3e4-be39-4fbc-8644-44d86fbc7bfc

آقای "جعفریه" همچنین گفت، در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان که در انبار است به فروش نمی‌رسد و بعضی از هنرمندان حتی برای این نمایشگاه کار جدید انجام می‌دهد. ایشان می‌گوید ما اصلا مجموعه داران هنر را به این نمایشگاه دعوت نمی‌کنیم و تمام مشتریان علاقه مندان معمولی به هنرهستند. بعضی از خریداران آثار بار اولشان است که از نمایشگاه"وان میلیون" اثر هنری می‌خرند و بعد از این شاید خرید اثر هنری دیگر برای افراد یک عمل دور از دسترس نباشد و ادامه پیدا کند. به نظر می‌رسد چنین فعالیت‌هایی باعث ایجاد فرهنگ خرید اثر هنری از هنرمندان شود.

دوره پنجم ین نمایشگاه روز جمعه به مدت دو هفته در "گالری ثالث" آغاز به کار خواهد کرد. تا امروز شرکت کنندگان این دوره 50 هنرمند هستند، اما هنوز لیست هنرمندان نهایی نشده است. با توجه به بالا رفتن هزینه خلق اثر هنری عنوان این نمایشگاه به "وان میلیون + وان میلیون" تغییر داده‌شده است. دوره‌های قبلی این نمایشگاه 80 درصد آثار به فروش رسیده‌است و بیشتر این فروش در روز افتتاحیه اتفاق افتاده.

امسال ابعاد بیشتر آثار بزرگ است و برگزار کنندگان قصد دارند در استیمنت نمایشگاه به این‌که قیمت واقعی  آثارنمایشگاه،  بیشتر از مبلغی است که در این نمایشگاه به فروش می‌رسد، اشاره کنند. این نمایشگاه میزبان آثار مجسمه و نقاشی و طراحی است و "گالری ثالث" قصد دارد در آینده نمایشگاهی دیگر با آثار عکاسی و با همین رویکرد برگزار کند.

947a2274-7b5f-4044-9b5a-f855fc7f4a71

3bdbc7b6-c11c-4819-ac79-d50c67924686

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها