{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

بیست و ششمین جشنواره ملی جوان با اعلام برگزیدگان در شهر ایلام به کار خود پایان داد؛

کدخبر : 515

"بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران" در 9 رشته هنرهای تجسمی شامل نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی، تصویرسازی، نگارگری، ارتباط تصویری، عکاسی، کاریکاتور و خوشنویسی برگزار شد. این جشنواره به میزبانی استان ایلام از 30 مرداد آغاز شد و در 3 شهریور با معرفی برگزیدگان در رشته‌های اعلامی به کار خود پایان داد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، آخرین‌مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره 13 مرداد بود که درنهایت بیش از 5 هزار و 800 اثر از یک هزار و 300 هنرمند جوان در رده سنی 15 تا 25 سال به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. از این میان 127 نفر از شرکت‌کنندگان به بخش پایانی جشنواره راه یافتند.

مراسم اختتامیه جشنواره در سالن اجتماعات "آیت‌الله حیدری دانشگاه ایلام" برگزار شد.

"رضوان صادق‌زاده"، دبیر بیست و ششمین "جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران" در این مراسم ضمن تقدیر از میزبانان ایلامی جشنواره گفت: "مشکلاتی در برگزاری جشنواره بود که جزء خاصیت آن است، به دلیل این‌که هر سال جابه‌جا می‌شود، اما جنبه‌های مثبتش آنقدر زیاد اَست که می‌توان از مشکلاتش چشم‌پوشی کرد."

در این جشنواره در رشته ارتباط تصویری، جوانی به نام "مهدی حقیقی" شرکت داشت، که سه روز قبل از آغاز جشنواره از دنیا رفت. همچنین یکی از داوران به نام "شهرام رضایی"  26 روز پیش بر اثر سانحه تصادف از دنیا رفت.

اما در این جشنواره اتفاقات مثبتی هم بود، مثلا یکی از شرکت کننده‌ها خانمی باردار بود، اما در جشنواره شرکت کرد. یا یکی از شرکت کنندگان پسر جشنواره 2 روز قبل از جشنواره سرباز شد، اما خود را به جشنواره رساند. یا دختری که 24 سال و 357روز سن داشت و اگر جشنواره کمی دیرتر برگزار می‌شد، حسرت حضور در جشنواره به دلش می‌ماند.

"عمران خودآموز"، "مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام" در سخنانی کوتاه گفت: "شعار «ایران فقط تهران نیست» در این جشنواره محقق شد و معاونت هنری ارشاد ثابت کرد ایلام هم پاره تن ایران است."

"هادی مظفری"، "مدیرکل تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" هم در این مراسم شرکت داشت. او یادداشتی را خطاب به هنرجویان حاضر در جشنواره قرائت کرد و گفت: "اینکه نام شما ۱۲۷ نفر را منتشر کردند، حتما شایستگی حضور در جشنواره را داشته‌اید."

پایان‌بخش این مراسم، اعلام برگزیدگان و اهدای جوایز غیرنقدی و نقدی ۲ میلیون تومانی بود. برگزیدگان جشنواره به شرح زیر اعلام شدند:

«زهرا انصاری» در رشته ارتباط تصویری به‌عنوان برگزیده معرفی شد و از "پگاه خاکساری" و "هومن مرادی" نیز تقدیر شد. در رشته خوشنویسی آقای «مسعود نظری نژاد» به‌عنوان برگزیده و همچنین "نیما حسن‌پور" و "امیرعباس نصیری" به‌عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در رشته کاریکاتور آقای «عارف نیازی» به‌عنوان برگزیده و "حورا سنچویی" و "علی راسترو" به‌عنوان شایسته تقدیراعلام شدند. در رشته تصویرسازی نیز «زینب قانعی بافقی» به‌عنوان برگزیده و "شیدا محمدی" به‌عنوان شایسته تقدیر اعلام شدند. در رشته نقاشی «ثمین قوچی» به‌عنوان برگزیده و "فاطمه باقری" و "آیدا روز بیانی" به‌عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.

در رشته طراحی، «الهام سلطان محمدی» به‌عنوان برگزیده و "هماالسادات اشرف منصوری" و "فرشید حیدری باستانی" به‌عنوان شایسته تقدیرمعرفی شدند. در رشته عکاسی «بهرام بیات» به‌عنوان برگزیده و "صبا سامبیانی" و "پروانه کیانی مهر" به‌عنوان شایسته تقدیر اعلام شدند. در رشته نگارگری «فاطمه موراسبانی» به‌عنوان برگزیده و "میلاد بیلکی" و "شیما شهرابی فراهانی" به‌عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها