{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اقتصاد هنر آنلاین از نمایشگاه "جولیان مالاند" گزارش می‌دهد؛

کدخبر : 528

"جولین مالاند" هنرمند فرانسوی به واسطه نقاشی‌های دیواری‌اش شناخته شده است. شهر "بوردو" فرانسه میزبان نمایشگاهی از چیدمان‌ها و آثار این هنرمند است. موضوع اکثر آثار او کودکانی هستند در دنیای رنگی و خیال انگیز خود زندگی می‌کنند و پیام‌هایی سرشار از رنگ وصلح دارند.

اقتصاد هنرآنلاین-مه‌سیما شکریان:"جولین مالاند" معروف به "شیث" (Seth) در پاریس متولد شد. او ازاواسط دهه 90 میلادی نقاشی دیواری را شروع کرد. و در زمانی کوتاه در این زمینه به هنرمندی شناخته‌شده تبدیل شد. چرا که دیوارهای بزرگ و خاکستری شهری را سرشار از رنگ و خیال و مفاهیم صلح آمیز می‌کرد. او برای تکمیل نقاشی‌های دیواری بزرگش از نقاشان محلی کمک می‌گیرد.

street-art-seth-globepainte-620x800

او فارغ التحصیل "  Ecole Nationale des Arts Décoratifs " است و در سال 2000 با همکاری "گاویتیر بیسکوف" کتاب " Kapital " را منتشر کرد. این کتاب تا به امروز یکی از پرفروش ترین کتاب‌ها در مورد نقاشی های دیواری کشور فرانسه است. آن‌ها درسال 2004 انتشارات" Wasted Talent" را تاسیس کردند. این انتشارات متخصص چاپ کتاب‌های بیوگرافی و کارهای هنرمندان حوزه شهری است.

"مالاند" قبل از تبدیل شدن به یک هنرمند تمام وقت، در زمینه‌های تبلیغات ، کارتون ، طنز به فعالیت مشغول بود و به دلخواه خودش و به صورت مستقل در خیابان نقاشی کرد.

او از سال 2003 به سراسر دنیا سفر کرد تا با هنرمندان فرهنگ‌های مختلف تبادل فکری و هنری انجام دهد  و راه های جدیدی در زندگی و نقاشی را در مناطق شهری را ترویج  کند. تجربه سفرهای هنرمندانه "مالاند" در کتاب " نقاش جهان" (Globe painter) منتشر شد. در سال 2007 به همراه سریال مستندی هم از زندگی و فعالیت‌ها "مالاند" ساخته و پخش شد.

شیث در سال‌های فعالیت هنری خود ، شیوه کاری متمایز خود را پیدا کرد و اکنون کار او شناخته شده‌است. اغلب آثار او  با موضوع کودکی است. او ازدیوار‌ها به عنوان یک صفحه خالی استفاده کرد و در آثارش تخیل فردی یا جمعی، خدایان محلی ، اسطوره ها یا داستان‌ها را به تصویر می‌کشد. کودک در آثار او  به عنوان سخنگو وپیام رسان  دیده‌می شود. او تصور خود را از بی گناهی به  در قالب کودک به نمایش می گذارد واین کودک(که در واقع درون همه ماست) را در زمینه های دشوار اجتماعی ، سیاسی و جغرافیایی قرار می دهد. در اکثر آثار"مالاند" دعوت به صلح  هم دیده‌می‌شود.

IMG-5354

آثار این هنرمند رویکردی دوگانه از نیکی و بدی را نمایش می‌دهند که هرگز بدبینانه نیستند.

نمایشگاه "1،2،3 سولیل" (1,2,3 Soleil) چیدمانی از آثار "شیث" است که  به بازدید کننده اجازه می دهد تا نگاهی اجمالی به دنیای این هنرمند داشته باشد. هر اتاق از ساختمان  بر اساس موضوعی از سفرهای مختلف او چیدمان و نقاشی‌شده‌است و نمایانگر یک پروژه متفاوت در کشورهایی است، که این هنرمند در آن‌ها کاوش کرده است. بیش از پنجاه کاراکتر که طی سال‌های کاری این هنرمند خلق شده‌اند و در نقاشی دیواری‌هایش شناخته شده‌اند، در این نمایشگاه دیده‌می‌شوند. این شخصیت ها از طریق نقاشی شیث وعکس‌های او که بازتابی از آثارش در بافت شهری هستند، نمایش داده می شوند.

در طبقه اول این نمایشگاه با دیدن چیدمان‌های این هنرمند که اجرای سه‌بعدی و مجسمه‌هایی رنگین وخیال انگیز از کاراکترهای نقاشی‌های دیواری اوست، می‌توان در دنیای شخصی هنرمند قدم زد. دنیای شخصی که می‌تواند دنیای شخصی و تخلیات بیننده هم باشد.

این نمایشگاه تا 5 اکتبر در "موسسه فرهنگی یل برنارد مگرز" در بوردو فرانسه ادامه دارد.

IMG-5368

 

IMG-5367

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها