{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

برگزاری نمایشگاه «لئوناردو داوینچی»‌ در چین

کدخبر : 574

نمایشگاهی با عنوان «‌لئوناردو داوینچی و حیطه فعالیتش» در موزه هنر «‌آکادمی مرکزی هنرهای زیبا واقع در چین» برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصاد هنرآنلاین، نمایشگاه «‌لئوناردو داوینچی و حیطه فعالیتش» به عنوان بخش از گرامیداشت جهانی پانصدمین سالروز درگذشت «لئوناردو داوینچی» ‌استاد چیره‌دست رنسانس از تاریخ دوازدهم سپتامبر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

این نمایشگاه هنری که تا تاریخ هشتم دسامبر ادامه خواهد داشت، در کنار نمایش تابلوهای ارزشمند «داوینچی»، آثار هنری شاگردان این نقاش ایتالیایی و هنرمندان بزرگی که آثار خود را تحت تاثیر سبک «داوینچی»‌ خلق می‌کردند نیز به نمایش خواهد گذاشت.

مسئولان برگزاری این نمایشگاه امیدوارند این رویداد بتواند نگرش عمیق‌تری از هنر «داوینچی»‌ و تاثیر آن بر نسل‌های جدید را برای مخاطبان نمایشگاه فراهم کند.

دوم «می» روز بزرگداشت پانصدمین سالگرد درگذشت «لئوناردو داوینچی» هنرمند چیره دست فلورانسی بود. لئوناردو داوینچی متولد فلورانس ایتالیا در مدت ۶۷ سال از عمر خود، صدها اثر هنری را که مشهورترین آن‌ها تابلوی «مونالیزا» یا «لبخند ژکوند» است، خلق کرد.

هر چند بیشتر شهرت «داوینچی» به دلیل خلق دو شاهکار نقاشی جهان، یعنی «شام آخر» و «مونالیزا» است اما او علاوه بر تبحر در نقاشی در مجسمه‌سازی، طراحی و مهندسی بناهای تاریخی نیز یک استاد بود. داوینچی در سن ۶۴ سالگی ایتالیا را به مقصد فرانسه ترک کرد.

نقاشی «سالواتور موندی» اثر «داوینچی» در سال ۲۰۱۷ با فروش در حراجی کریستیز به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار، رکورد گران‌ترین نقاشی فروخته شده تاریخ را به نام خود ثبت کرد. هر چند برخی از کارشناسان نسبت به اصالت این نقاشی نیز اظهار تردید کرده‌اند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها