{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اقتصاد هنرآنلاین گزارش می‌دهد

کدخبر : 575

اولین نمایش هنر معاصر ایران در نپال، با آثاری از "سیما شاهمرادی"، "فرشید داوودی" و "مریم اشکانیان" در گالری "سیذارتا" در شهر کاتماندو برگزار شد. عنوان این نمایشگاه "TO REMEMBER " (برای‌یادآوری) است.

به گزارش اقتصاد هنرآنلاین، این نمایشگاه برای اولین بار است که مخاطبان نپالی با آثاری از هنر معاصر ایران مواجه می‌کند. "سیما شاهمرادی" در این نمایشگاه تعدادی از آثار خود را به نمایش گذاشته که با کلاژ کاغذ به وجود آمده‌اند. او برای ایجاد تصاویر مورد نظر خود، تعداد زیادی پرینت از یک تصویر تهیه کرده و سپس قطعات کوچکی از آن را به شکل منظم در کنار هم نصب می‌کند. در نهایت آنچه که به وجود می‌آید، فیگور، منظره یا طبیعت بی‌جانی است که تصویری اعوجاج یافته دارد.

"فرشید داوودی" نیز با استفاده از موادی مانند پارچه، روزنامه و... در کنار چاپ دستی و حکاکی، آثار خود را به وجود می‌آورد. در این نمایشگاه اثری از او به نمایش درآمده است که از به هم فشردن تعداد زیادی روزنامه و حکاکی کردن بر آنها، شکل‌گرفته است.

اما "مریم اشکانیان" آثاری را نمایش داد که آنها را با پارچه و دوخت به وجود ‌آورده و این مواد را به حجم‌هایی انتزاعی تبدیل می‌کند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها