{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 61

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از ایرنا؛ مدیر گالری «مژده» از برپایی نمایشگاه «تنها نیستیم» از 28 تا 31 فروردین ماه با همکاری هنرمندان تجسمی برای کمک به سیل‌زدگان کشور بعد از تجربه موفق برپایی نمایشگاه همیاری هنرمندان به زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد.

مژده طباطبایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهارکرد: سال گذشته بعد از زلزله ویرانگر کرمانشاه و سرپل ذهاب بر آن شدیم تا با همراهی هنرمندان تجسمی نمایشگاهی را تحت عنوان «تنها نیستیم» در گالری مژده برگزار کنیم.

وی گفت: همزمان با این اتفاق آقای امیریان مدیر گالری ایرانشهر نیز به ما پیوستند و توانستیم نمایشگاهی بزرگ و باشکوه را برگزار کنیم که با استقبال بسیار بی سابقه ای از سوی هنرمندان و مردم مواجه شد.

وی ادامه داد: سیل همراهی با این نمایشگاه به گونه‌ای بود که تنها بعد از سه روز با یاری هنرمندان و البته همراهی مردم آثار متعددی به فروش رفت و در نهایت توانستیم با فروشی معادل مبلغ 150 میلیون تومان در حد خود کمکی به مردم زلزله زده کرمانشاه انجام دهیم. همچنین از طریق یکی از خیریه ها تعدادی کانکس نیز تهیه شد و به کرمانشاه انتقال پیدا کرد.

به گفته طباطبایی امسال هم متاسفانه بعد از اتفاقاتی که در روزهای نخستین سال به واسطه سیل ویرانگر در شمال، جنوب و جنوب غرب کشورمان به وقوع پیوست بار دیگر بر آن شدیم تا با توجه به تجربه قبلی نمایشگاه «تنها نیستیم» را با یاری هنرمندان تجسمی اینبار برای کمک به مردم سیل زده کشور برگزار کنیم.

وی با بیان آنکه در این نمایشگاه شاهد همکاری گالری دیگری نیستیم و تنها «گالری مژده» برگزاری این رویداد را برعهده دارد، گفت: به همین سبب با اعلام این خبر به جامعه تجسمی ایران طی یکی دو روز اخیر شاهد همراهی و همکاری بسیاری از هنرمندان و ارسال آثارشان به گالری مژده برای برپایی نمایشگاه بودیم.

مدیر گالری مژده افزود: سیل استقبال طی همین زمان کوتاه از سوی هنرمندان به گونه‌ای بود که با توجه به فضای گالری با همکارانم به این مساله فکر می کنیم که چگونه می توانیم تمامی تابلوهای ارسال شده را به دیوار بیاویزیم! و اینکه با توجه به حجم آثار برای ارائه و معرفی آنها به مردم و مخاطبان برای فروش شان چه کاری می‌توانیم انجام دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از گالری های دیگر نیز برای کمک در این نمایشگاه خیریه یاری خواهید جست، گفت: تا امروز تلاش مان بر آن بوده به جهت سرعت در عملکرد و مکانی واحد برای ارائه آثار تنها خود «گالری مژده» میزبان این اتفاق باشد اما با توجه به سیل استقبال مخاطبان ممکن است به همکاری با گالری های دیگر نیز بیندیشیم.

طباطبایی درباره تعداد آثار تجسمی حاضر برای فروش در این خیریه گفت: بین یک تا چهار اثر از هر هنرمندی که درخواست ما را اجابت کرده در این فروش حاضر است و در کنار این آثار تعدادی از مجموعه‌داران نیز آثار شاخصی از خود را برای این حرکت اختصاص دادند.

وی ادامه داد: بخشی از کارهای گنجینه گالری را برای فروش در این نمایشگاه قرار دادیم و از 28 تا 31 فروردین ماه، «گالری مژده» میزبان بازدیدکنندگان، خریداران و حامیان این آثار برای جمع آوری کمک های مالی برای سیل زدگان اخیر خواهد بود. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها