{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اقتصاد هنرآنلاین گزارش می‌دهد

کدخبر : 656

آثاری از "آفرین ساجدی" هنرمند ایرانی در حراجی فرانسوی "دروت" حضور دارند. این حراجی از تاریخ 25 تا 29 سپتامبر برگزار می‌شود و میزبان آثاری از هنرمندان سراسر جهان است. یکی از تابلوهای آفرین ساجدی در این حراجی "دختر گوشواره مروارید" است. به نظر می‌رسد اثر "آفرین ساجدی" با الهام از تابلو "دختر گوشواره مروارید" نقاش هلندی "یوهانس ورمیر" از زاویه‌ای دیگر و با دیدگاه شخصی این هنرمند خلق شده است.

اقتصاد هنرآنلاین-مه‌سیما شکریان: هتل "دروت" در سال 1852 افتتاح شد و در حالی که ساختمان فعلی آن در پاریس در حال ساخت بود، رویدادهای فروش حراج‌اش را در قسمتی از موزه "اورسی" برگزار می‌کرد. از سال 2000 به بعد این حراجی  در رویدادهای فروش خود به صورت بین المللی ظاهر شد. آثار فروخته شده در این حراجی شامل آثار باستانی، نقاشی‌‌ها و آثار باستانی بومی آمریکا است. این حراجی امروز در مالکیت خصوصی شرکت "BNP Paribas" است.

"آفرین ساجدی" تحصیل‌کرده در رشته گرافیک است و از سال 1384 به‌ صورت جدی نقاشی می‌کند. کارهای او معمولا پرتره‌هایی در ابعاد بزرگ هستند که با عناصری غیر معمول ترکیب شده‌اند و آثار او را به نقاشی‌های "سوررئال" نزدیک می‌کنند.  او نمایشگاه‌های متعددی در ایران و کشورهای ایتالیا، فرانسه و آمریکا  برگزار کرده‌است. این روزها تابلویی از این هنرمند در یک حراج بین‌المللی حضور دارد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها