{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

برگزاری اولین نمایشگاه پیکاسو، در لبنان

کدخبر : 683

یکی از موزه‌های شهر بیروت این روزها میزبان آثار "پابلو پیکاسو" است. تابلوهای این هنرمند اسپانیایی، برای اولین‌بار است که در لبنان به نمایش درمی‌آیند.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین،‌ موزه "‌سرسق" (Sursock Museum) بیروت،  برای نمایش ۲۰ اثر از این هنرمند با "موزه پیکاسو" واقع در فرانسه همکاری داشته است.

این نمایشگاه که "‌پیکاسو و خانواده" نام دارد، و آثاری از پیکاسو را شامل می‌شود که بر مفهوم خانواده تمرکز دارند. اکثر آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده‌اند، درک این هنرمند از مفهوم پدر بودن، مادر بودن و کودکی را به تصویر می‌کشند.

این نمایشگاه فرصتی برای علاقه‌مندان هنراست تا بتوانند از طراحی‌ها، تابلوهای نقاشی، قلم‌زنی‌ها و مجسمه‌های "‌پیکاسو" که بین سال‌های ۱۸۹۵ تا ۱۹۷۲ خلق شده‌اند، ‌دیدن کنند.

این نمایشگاه، سبک‌های مختلفی از آثار این هنرمند از رئال تا کوبیسم را به نمایش می‌گذارد.

در بین آثار نمایشی این نمایشگاه، دو نقاشی از دو مقطع متفاوت دوران حرفه‌ای "‌پیکاسو" نیز به نمایش گذاشته می‌شود؛ یکی از این تابلوها به سال ۱۹۲۱ و زمانی که پیکاسو به خلق آثار سبک کوبیسم مشغول بود، تعلق دارد. یکی دیگر از این آثار نیز به ۱۹۴۳ تعلق دارد و رگه‌هایی از هنر آفریقایی و سورئال را می‌توان در آن مشاهده کرد. این دو تابلو نقاشی نمونه واضحی از روند تغییر سبک‌های مختف آثار این هنرمند هستند.

این نمایشگاه تا ژانویه سال ۲۰۲۰ در موزه "سرسق" قابل بازدید خواهد بود.

 

منبع: thenational.ae
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها