{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

عکاسان ایرانی در جشنواره‌های زیر نظر فیاپ موفق به کسب جایزه شدند

کدخبر : 739

عکاسان ایرانی در جشنواره‌های عکاسی رومانی و ترکیه که زیر نظر "فیاپ" برگزار می‌شود، جوایزی را کسب کردند. فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، از ابتدای سال 1947 تاسیس شد و از آن سال تاکنون با هدف برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان فعالیت می‌کند..

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از روابط عمومی "فیاپ" در ایران، در جشنواره "Varadinum" رومانی، عکس "دهکده رنگارنگ" از "بابک مهرافشار" مدال طلای "فیاپ"، عکس "اشتیاق" از "بهنام نصری" مدال نقره "MAFOSZ" و عکس "کوره" از این عکاس روبان "VARADINUM"، عکس "سر آقا سید" از "سید احسان مرتضوی" مدال برنز "PSA" و عکس "جاده سرد" از "محمدرضا معصومی" مدال نقره "VARADINUM" را کسب کردند.

61457140

در جشنواره TA ترکیه نیز عکس "مادربزرگم" از "اسحاق آقایی" برنده مدال برنز TFSF شد.

در این رویدادها که  زیر نظر "فدراسیون بین المللی هنر عکاسی" (فیاپ) و "انجمن عکاسی آمریکا" (PSA) برگزار شدند، آثاری از عکاسان عضو کلوپ "فوکوس" (نمایندگی فیاپ در ایران) در بخش‌های مختلف جشنواره پذیرفته شدند. در مجموع حدود 29 عکاس ایرانی در این دو رویداد شرکت داشتند.

61457136

فیاپ چیست؟

"فدراسیون بین المللی هنر عکاسی"، به عنوان عضو اجرایی (نمایندگی) با مؤسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد و تعداد آنها به بیش از 90  مؤسسه ملی در 5 قاره می رسد. "فیاپ" در هر کشور تنها یک نمایندگی دارد. "فیاپ" همچنین مدعی است که نماینده نزدیک به یک میلیون عکاس است.

یکی از برنامه های "فیاپ" برگزاری مسابقات دوسالانه یا بینال است. این مسابقات که در کشورهای عضو برگزار می شود، دارای ویژگی هایی است که آن را از دیگر مسابقات بین المللی تحت حمایت "فیاپ" متمایز می سازد. در این مسابقات که تعداد شرکت کنندگان آن اکنون به 40 کشور می رسد، عکس‌ها نه تنها جداگانه بلکه به شکل جمعی نیز بررسی می شوند. به این معنی که هر مجموعه از هر کشور باید از نظر محتوا، تکنیک و روش ارایه منسجم باشد. این هماهنگی سه گانه است که از طرف بازدیدکنندگان ارزشمند شمرده می شود و همچنین باعث می شود دوسالانه های "فیاپ" در حد دیگر فعالیتهای هنری تأثیرگذار باشد.

هر ساله بیش از 600 نمایشگاه و جشنواره بین المللی با مجوز "فیاپ" برپا می شود. این نمایشگاه‌ها از اهمیت خاصی برخوردارند و طبق قوانین "فیاپ" فقط در صورتی می توانند تحت حمایت این فدراسیون باقی بمانند که شرکت کنندگانی از "بیشتر کشورهای جهان" داشته باشند. استانداردهای کلی جشنواره های بین المللی از طرف "فیاپ" تعیین می شود. "فیاپ" همچنین مدعی است برای جشنواره‌ها یا نمایشگاه هایی که فقط مقاصد تجاری دارند یا زمینه فعالیتشان محدود است، مجوز صادر نمی کند.

61457138

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها