{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 755

19 تیر ماه 1398 گزارشی در "شما رسانه" درباره سرمایه گذاری‌هایی که"بانک پاسارگاد" در زمینه هنرهای تجسمی و سینمایی انجام داده‌است، منتشر شد. "افشین پرورش"(روزنامه نگار مقیم آمریکا) در صفحه اینستاگرامش نوشت شرکت هولدینگ "پارس آریان" (تحت پوشش بانک پاسارگاد) از "بیتا محسنی" خبر نگار "شما رسانه" و "امیرهادی انواری" مدیر مسئول و سردبیر این رسانه به "دادسرای فرهنگ و رسانه" شکایت کرده است.

به  گزارش اقتصاد هنر آنلاین، در این گزارش اسامی فیلم‌هایی که "بانک پارسارگاد" در آن سرمایه گذاری کرده‌است، آورده شده و درباره "موزه بانک پارسارگاد" در ساختمان "فرهنگستان هنر" توضیح داده شده‌است. در این گزارش آمده که "بانک پارساگاد" آثاری ایرانی را از "حراج تهران" با قیمت ریال می‌خرد و در خارج از کشور به قیمتی دلاری به فروش می‌رساند و سود کلانی را از این راه بدست می‌آورد. و همچنین به این نکته اشاره می‌کند که "فرهنگستان هنر" به عنوان یک مکان دولتی، نباید به طور دائم در اختیار یک نهاد خصوصی قرار بگیرد. و در نهایت موزه "بانک پارسارگاد" در "فرهنگستان هنر" را مکانی برای دلالی آثار هنری توصیف کرده‌است. همچنین در این گزارش به فروش آثار "موزه هنرهای معاصر" در اوایل  دهه 80 اشاره شده‌است. در مجموع این گزارش به عدم فهرست نویسی و روشن نبودن آمار و مبلغ  آثار ارزشمند تجسمی ایران می‌پردازد و توضیح می‌دهد که اطلاعات شفاف و درستی درباره خرید و فروش و جابه جایی و شیوه نگهداری و بیمه  این آثار وجود ندارد.

"افشین پرورش"  درصفحه اینستاگرامش نوشته است که "امین تفرشی" مدیر عامل شرکت هولدینگ "پارس آریان" از خبرنگار نویسنده این گزارش و سردبیرش شکایت کرده است. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها