{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

رییس موزه هنرهای معاصر تهران از روند رو به پایان مرمت موزه خبر داد

کدخبر : 772

حدود یک سال از فرآیند مرمت "موزه هنرهای معاصر" تهران می‌گذرد. تیرماه 1398 در نشستی که در"موزه هنرهای معاصر" درباره روند مرمت این موزه برگزار شد، اعلام شد که حدود 60 درصد از مرمت انجام شده است. در تازه ترین گفت وگویی که با رییس موزه "احسان آقایی" در این باره صورت گرفت، گفته شد تنها مرمت بخش گنجینه باقی مانده‌است، اما از تاریخ بازگشایی موضوع اطلاعی داده نشد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، در همین راستا "احسان آقایی" رئیس "موزه هنرهای معاصر تهران" در گفت‌وگویی با "ایسنا" درباره فرآیند بازسازی این موزه، با بیان اینکه "هم‌اکنون در حال جابه‌جایی آثار به گنجینه موقت هستیم"، اظهار کرد: "تنها فضایی که برای مرمت باقی مانده است، گنجینه است. فعلا در حال جابه‌جایی آثار به گنجینه موقت هستیم و از آنجا که تا زمان آماده شدن، آثار در گنجینه موقت خواهند بود، استانداردهای لازم برای این فضای موقت نیز فراهم شده است."

او همچنین درباره تغییراتی که در بخش گنجینه موزه قرار است ایجاد شود نیز یادآور شد که به بخش گنجینه موزه نیز فضایی حدود 200 متر اضافه و تاسیسات هواساز آن از کل هواسازه موزه جدا می‌شود.

آقایی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی بازسازی و مرمت بخش گنجینه "موزه هنرهای معاصر" تهران تمام می‌شود؟ گفت: "بستگی به این دارد که جابه‌جایی آثار چقدر زمان می‌برد. با توجه به اینکه هیچ‌گاه این آثار با این حجم از گنجینه موزه خارج نشده بود، پیش‌بینی زمان جابه‌جایی سخت است. به هر حال جابه‌جایی نیز باید حتما توسط نیروهای متخصص صورت بگیرد که از نظر تعداد نیز محدود هستند."

رئیس "موزه هنرهای معاصر" تهران در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه برگزاری نمایشگاه‌های موزه مشخص شده است، اظهار کرد: "برنامه‌ها نوشته شده است و موزه نیز در دوره جدید خود دو نمایشگاه به صورت همزمان خواهد داشت که هنوز نمی‌توانیم نام نمایشگاه‌ها را اعلام کنیم."

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها