{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

همکاری گرهارد ریشتر در بازسازی قدیمی ترین صومعه آلمان

کدخبر : 776
مترجم: مه سیما شکریان

گرهارد ریشتر پنجره‌های شیشه‌ای جدیدی را برای قدیمی ترین صومعه‌ آلمان " تول ابی" را طراحی و نقاشی می‌کند. او برای این پروژه با دوستش "آروو پارت" آهنگساز همکاری خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از "آرت نت نیوز"، زمانی که تصور می‌شد که میراث هنری جدیدی از"گرهارد ریشتر" در آلمان خلق نمی‌شود، با انتشار خبرطراحی سه پنجره از صومعه "تول ابی" توسط این هنرمند مخاطبانش را غافلگیر کرد. این هنرمند 87 ساله سه پنجره از قدیمی ترین صومعه آلمان را نقاشی خواهد کرد.

کلیسای (Tholey Abbey) "تول ابی" که اکنون در حال بازسازی است قدیمی ترین صومعه آلمان شناخته شده است و مربوط به قرن 5 میلادی است. طرح نهایی پنجره‌ها در تاریخ 4 سپتامبر (توسط گرهارد ریشتر) رونمایی شد و بعد از آن روند اجرای کار اصلی آغاز شده است وانتظار می‌رود تا چندی دیگر اجرای نهایی اثر در معرض دید عموم قرار بگیرد. پیش بینی می‌شود از بنای "تول ابی" تا سال 2020 رونمایی شود. همچنین برای کنترل کنجکاوی رهگذران روی تمام بنا بنرهایی که توسط ریشتر طراحی شده نصب شده‌است و هیچ تصویری از بنای در حال مرمت در دسترس نیست.

گرهارد ریشتر متولد سال 1932 در درسدن و به توصیف "موسسه فرهنگی درسدن" از شناخته شده ترین هنرمندان معاصر است. او بیش از 5 دهه است که مشغول به خلق آثار هنری است. ریشتر چند سال پیش به عنوان گرانترین نقاش زنده دنیا معرفی شد.

این اولین بار نیست که "گرهارد ریشتر" برای یک بنای تاریخی اثری خلق می‌کند. او در سال 2007 نیز پنجره‌هایی را برای "کلیسای جامع کلن" اجرا و نصب کرده‌است. این پنجره مساحتی حدود  106 متر مربع دارد و از بیش از 11000 مربع شیشه ای در 72 رنگ تشکیل شده است که بصورت تصادفی در کنار هم چیده شده اند. هزینه‌ای در حدود 370000 دلار صرف این پروژه‌ شد که توسط سرمایه گذار خصوصی تامین شد.

جزئیات همکاری ریشتر و "آروو پارت" در این پروژه هنوز مشخص نیست.

*

از نشانه‌های بلوغ فرهنگی و هنری در جوامع این است که برای بازسازی و تزئین یک بنا با ارزش تاریخی از هنرمندان با تجربه دعوت به همکاری می‌کنند. اتفاقی که در ایران کمتر دیده می‌شود.

th

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها