{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اثری از سالوادور دالی در سانفرانسیسکو دزدیده شد

کدخبر : 798
مترجم: مه‌سیما شکریان

تابلو "زرافه سوزان" اثر "سالوادور دالی" در سان فرانسیسکو دزدیده شد. دوربین‌های مدار بسته داخل گالری در هنگام سرقت خاموش بودند و چهره‌ای از سارق در دسترس نیست.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از"آرتسی" این اثر با قیمتی در حدود 20 هزار دلار در سال 1960 توسط هنرمند سورئال "سالوادور دالی" خلق شده است، دزدیده شد. این اثر نسخه‌ای از یک مجموعه چاپ دستی چند رنگ است. عنوان این مجموعه "زرافه سوزان"  و نسخه‌ای از آن متعلق به گالری هنری "دنیس رای" سان فرانسیسکو است.

تابلو هنگامی دزدیده شد که روی یک سه پایه در گوشه‌ای از گالری قرار داشت. دوربین مدار بسته بیرون  گالری فیلم سارق را از پشت زمانی که در حال حمل تابلو از گالری دور می‌شود را ضبط کرده، اما چهره سارق مشخص نیست.

یکی از مدیران این گالری "راشد هاپکینز" می‌گوید: " احتمالا این دزدی در زمانی کمتر از یک دقیقه صورت گرفته است." هاپکینز همچنین می‌گوید در زمانی که دزدی صورت گرفته در گالری به تنهایی مشغول به کار بوده و زمان این سرقت او پشتش به فضای گالری بوده. او همچنین گفته که فضای گالری هم مجهز هم به دوربین مدار بسته است اما در زمان دزدی این دوربین‌ها خاموش بوده است.

یکی دیگر از کارمندان گالری هم می‌گوید: "چنین اثر حساسی با شماره نسخه مشخص و اثر یک هنرمند مشهور به راحتی قابل فروش نیست. این اثر تک نسخه‌ای از یک مجموعه است و حالا همه می‌دانند که دزدیده شده."  

به نظر می‌رسد این گالری هنری در زمینه نگهداری از آثار هنری تدابیر امنیتی چندان قوی و کارآمدی در نظر نگرفته‌است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها