{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

علاقه مندان آثار هنری همچنان در انتظار بازگشایی موزه هنرهای معاصر

کدخبر : 801

"احسان آقایی" رییس موزه هنرهای معاصر در آخرین خبر خود درباره مرمت موزه از مرمت گنجینه خبر داد. در این خبر گفته شده آثار گنجینه در حال انتقال به گنجینه موقت هستند. امروز بعد از گذشت 4 روز از انتشار خبر قبلی مسئول برنامه‌های هنری موزه هنرهای معاصر "حسن نوفرستی" گفت، آثار همچنان در حال انتقال به گنجینه موقت هستند. در آخرین آماری که موزه هنرهای معاصر در باره تعداد آثار اعلام کرده بود، گنجینه شامل 3 هزارو 478 اثر بود. این در حالیست که گفته می‌شود نوع شمارش مدیران مختلف و کارکنان قبلی متفاوت بوده و به همین دلیل اختلافات آماری موزه در شمارش جدید هنوز به طور کامل برطرف نشده است.

اقتصاد هنر آنلاین- مه‌سیما شکریان: مسئول برنامه های هنری موزه هنرهای معاصر"حسن نوفرستی" در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد هنر آنلاین گفت: "در حال حاضر آثار گنجینه در حال انتقال به گنجینه موقت هستند و به دلیل حساسیت این این جابه جایی و حفظ امنیت آثار ارزشمند این گنجینه نمی‌توان توضیح شفافی در این باره در اختیار رسانه‌ها قرار داد." اما ایشان از برنامه ریزی برای تهیه گزارش در صورت موافقت "احسان آقایی" رییس موزه هنرهای معاصر بعد از جابه جایی کامل آثار خبرداد داد.

همچنین در جواب خبرنگار اقتصاد هنر آنلاین درباره تعداد این آثار گفت تعداد آثار و وضعیت جزئیات فهرست نویسی گفت: "تعداد آثار همان است که آقای مظفری "رییس کل هنرهای تجسمی" وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد. (3 هزارو 478 اثر) و فهرست نویسی جدید هنوز کامل نشده‌است. مثلا اثری در گنجینه یک تابلو ثبت شده در حالی که یک اثر سه لتی است. چنین مواردی در اطلاعات گنجینه مغایرت ایجاد می‌کند. اطلاعات جدیدی که نوشته می‌شود مشکلات آماری اینچنینی را مرتفع خواهد کرد. "

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها