{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

عزم ملی در ترکیه برای نادیده انگاشتن کشتار کردها در شمال سوریه

کدخبر : 807
مترجم: مه‌سیما شکریان

رییس "آرت فر" استانبول پوشش بین المللی از فعالیت‌های نظامی ترکیه در سوریه را بی ارزش و دروغین خواند. همچنین نمایش آثار هنری با مضمون سیاسی در موزه‌های استانبول ممنوع شد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین به نقل از "آرت نیوز پیپر" رئیس "آرت فر" استانبول، بزرگ‌ترین نمایشگاه هنری ترکیه، مطبوعات بین‌المللی را به گسترش اطلاعات دروغ درباره اقدام نظامیان ترکیه علیه کردهای سوریه متهم کرده‌است. "علی گورلی" بیانیه‌ای را برای روزنامه نگاران خارجی حاضر در "ارت فر استانبول" ارسال کرد و در آن حملات نظامیان ترکیه به کردهای سوری را " اخبار و نظرات ساختگی " خواند و از دوستداران نمایشگاه استانبول خواست تا این اخبار و نظرات را جدی نگیرند.

نیروهای نظامی ترک در روزهای گذشته در پوشش عملیاتی با عنوان "چشمه صلح" به سوریه وارد شدند. "رجب طیب اردوغان" رئیس‌جمهور ترکیه، گفت که هدف از این حمله " تخریب کریدور ترور " بود. به گزارش "بی بی سی" حدود 150 هزار نفر غیر نظامی در این عملیات کشته شدند.

در ادامه بیانیه "گورلی" گفته شده، عملیات کنونی ترکیه هیچ گروه، قوم، ملت یا کشوری را هدف قرار نمیدهد. بلکه  صرفاً هدف آن خنثی کردن عناصر تهدید تروریستی در مقیاس منطقه ای و جهانی و همچنین برای کشور ترکیه است.

همچنین "هاکان توپال"، هماهنگ کننده فروش آثار ترکیه در بازار بین الملل که به وضعیت هنر و بازتاب آن در خاورمیانه توجه دارد گفت:" پس از این هیچ اثر هنری با مضمون سیاسی در موزه‌های استانبول نمایش داده نمی‌شود. این روزها بازار هنر روی آثار و موضوعات نسبتا زیبا تمرکز دارد."

"گورلی" در بیانیه خود به این نکته اشاره کرده که : "عملیات چشمه صلح هیچ آسیبی به اقتصاد ترکیه نخواهد کرد بلکه در واقع باعث تقویت آن شده است. همچنین باعث بازار هنر ترکیه در حال حاضر در وضعیت مثبتی است."

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها