{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آثار هنرمندان ایرانی در مسابقه تصویرگری بلگراد پذیرفته شدند

کدخبر : 817

نام سه تصویرگرِ کتاب‌های کانون در بین برگزیدگان مرحله اول "مسابقه‌ تصویرگری بلگراد" اعلام شد. این کتاب‌ها "شاید این کتاب منفجر شود"، "یک آدم نقاشی کن" و "عروسک نخی" هستند.

به گزارش هنر ام‌روز و به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌الملل "کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان"، تصویرگری کتاب "شاید این کتاب منفجر شود" اثر "سمانه صلواتی" است و "یک آدم نقاشی کن" را "میترا عبداللهی" و "عروسک نخی" را "محبوبه یزدانی" تصویرگری کرده‌اند.

"مسابقه تصویرگری بلگراد" به‌صورت دوسالانه از سوی "انجمن طراحان و هنرمندان کشور صربستان" برگزار و انواع تصویرگری از قبیل تصویرگری کتاب، مجله، روزنامه، انیمیشن و سایر رسانه‌های الکترونیکی را شامل می‌شود.

این دوره از "مسابقه تصویرگری بلگراد" مصادف با پنجاهمین دوره "مداد طلایی" و پانزدهمین دوره مسابقه دوسالانه تصویرگری در سال ۲۰۱۹ است که با حضور بسیاری از تصویرگران از سراسر جهان برپا خواهد شد.

این مسابقه دو مرحله دارد که در مرحله اول تصویرگران یا ناشران، فایل دیجیتال کارهای خود را از طریق ایمیل برای مسابقه ارسال می‌کنند و پس از بررسی از سوی هیات داوران تعدادی از آثار انتخاب می شوند که وارد کاتالوگ دوسالانه بلگراد خواهند شد.

در ادامه، آثار انتخاب شده باید به صورت پرینت و یا نسخه اصلی برای مسابقه ارسال شود که در این مرحله انتخاب نهایی انجام می‌شود و برندگان نهایی انتخاب خواهند شد.

 جوایز این مرحله شامل "جایزه بزرگ بلگراد"، سه مداد طلا و سه پلاک طلا است و به تمامی آثار انتخاب شده لوح قدردانی اهدا ‌می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها