{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

نمایشگاهی بزرگی از آثار کته کلویتس در درسدن آلمان میزبان علاقمندان است

کدخبر : 827
مترجم: مه سیما شکریان

نمایندگان گمرک فنلاند سه اثر از "کته کلویتس" که بعد از پایان جنگ جهانی دوم مفقود شده ‌بودند، را پیدا کردند. این آثار بعد از کارشناسی و تایید اصالت به "موزه هنر درسدن" تحویل داده خواهد شد. این موزه یکی از برجسته ترین مجموعه‌های "کته کلویتس" را در خود جای داده است و این روزها میزبان نمایشگاهی شامل 70 اثر از این هنرمند است.

به گزارش هنرام‌روز و به نقل از "آرت نت نیوز"، هنوز مشخص نیست که آثار تازه یافت شده "کته کلویتس"هم به آثار این نمایشگاه اضافه می‌شود یا خیر.

"پترا کوهلمان-هدیک" سرپرست "موزه هنر درسدن"، به "آرتنت نیوز" گفت: "هنوز این آثار به موزه نرسیده اند. پیش بینی می‌شود این آثار در تاریخ 8 نوامبر توسط یکی از همکاران معتمد به موزه تحویل داده شود. در حال حاضر اطلاعات زیادی در دست نیست اما بعد از تحویل آثار قطعا اطلاعات بیشتری خواهیم داشت. این آثار در سال 1984 توسط گمرک فنلاند در هلسینکی توقیف شد و بعد از آن اطلاعاتی از آن‌ها در دسترس نبود، یک ماه پیش به موزه اطلاع داده شد که این آثار واقعاً توسط "کته کلویتس" خلق شده‌اند و تایید شد که قبل از مفقود شدن در موزه هنر درسدن نگهداری می‌شده."

چرا که آثار آرشیو این موزه نشان " Kupferstich-Kabinett" در پشتشان دارند.

نمایش کنونی "موزه هنر درسدن" به مناسبت 150 سالگی کلویتس و به نمایندگی از کلیه موزه‌های آلمان برگزار شده‌است. آثار این هنرمند در این نمایشگاه در کنار آثار "مارلن دوماس" نقاش آفریقای جنوبی ارائه شده‌اند.

این موزه یکی از برجسته ترین مجموعه های آثار "کته کلویتس" را در خود جای داده است که چاپ‌ها و طراحی‌های و مجسمه‌های او را شامل می‌شود. "موزه هنر درسدن" مشهور به " Kupferstich-Kabinett Dresden " اولین موزه عمومی بود که پیش از شروع جنگ جهانی دوم به سرپرستی "ماکس لر" (1855-1938) افتتاح شد و به کار خود ادامه داد.

"کته کلویتس" مدتی به خاطر رویکرد سیاسی و اجتماعی آثارش از حضور در آکادمی‌ها محروم شد. همچنین یکبار جایزه هنرمند برتر آلمان که معمولا به مردان هنرمند اهدا می‌شد را نپذیرفت.

"کته کلویتس" در سال 1945 درگذشت و پس از مرگ به عنوان چهره برتر هنر آلمان در سطح بین المللی شناخته شد. در برلین موزه‌ای با نام خانه "کته کلویتس" دایر است. برلین شهری است که این هنرمند سال‌های زیادی در آن مشغول به کار و زندگی بود.

"کوهلمان-هدیک" در باره اینکه آثار تازه یافت شده این هنرمند در نمایشگاه موزه هنر درسدن به نمایشگاه اضافه می‌شوند یا خیر می‌گوید:"از آنجا که آثارهنوز به دست ما نرسیده‌اند، و تاریخ تحویلشان قطعی نیست نمی‌‌توان برای نمایششان نظر قطعی داد اما احتمالا  این آثار بعد از تحویل به موزه  در اتاق مطالعه چاپ و نقاشی های عمومی مجاور سالن نمایشگاه نمایش دربیایند."

9_Käthe-Kollwitz-Die-Mütter-828x1024

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها