{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آثار هنری ایرانی در لیست گرانترین آثار حراج هنر خاورمیانه بونامز

کدخبر : 828

آثاری از "سهراب سپهری"، "حسین زنده رودی"، "منوچهر یکتایی"، "منیر شاهرودی فرمانفرمایان"، "رضا درخشانی"، "فریدون آو" و یازده هنرمند ایرانی دیگر در حراج هنر خاورمیانه "بونامز" به فروش می‌رسند. حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه "بونامز" 23 اکتبر (اول آبان) با حضور 73 اثر از هنرمندان کشورهای ایران، لبنان، عراق، ترکیه، عربستان سعودی، مصر و... برای فروش در خانه حراج "بونامز" در لندن، برگزار می‌شود.

به گزارش هنر ام‌روز و به نقل از سایت خانه حراج "بونامز"، در این حراج بین‌المللی 17 اثر از 15 هنرمند ایرانی ارائه می‌شود که تابلو "زندگی در یک قاب" اثر "منوچهر یکتایی" با قیمت پایه 80 تا 120 هزار پوند گرانترین اثر این دوره از حراج است. دومین اثر گران قیمت این رویداد نیز اثر "سهراب سپهری" از مجموعه درختان است. این اثر با قیمت پایه 75 تا 100 هزار پوند عرضه خواهد شد.

همچنین در میان آثار حراج خاورمیانه "بونامز"، اثر نقاشی‌خط "حسین زند‌ه‌رودی" به قیمت پایه 60 تا 80 هزار پوند در جایگاه پنجم و اثر "ذکر الله" "محمد احصایی" با قیمت پایه 50 تا 80 هزار پوند در جایگاه ششم گرانترین آثار حراج قرار دارند.

اثر "ستاره‌ها" "منیر فرمانفرمائیان" با قیمت پایه 40 تا 60 هزار پوند، تابلو" هندسه مقدس" "مسعود عربشاهی" با قیمت پایه 20 تا 30 هزار پوند، تابلو "هفت سین" اثر "لیلی متین دفتری" با قیمت پایه 20 تا 30 هزار پوند، اثر بدون عنوان "محمد احصایی" با قیمت 20 تا 30 هزار پوند، تابلو "گل و بلبل" "رضا درخشانی" با قیمت پایه 15 تا 25 هزار پوند، تابلو "هنر خاکی" "مارکو گریگوریان" با قیمت پایه 15 تا 20 هزار پوند، تابلو پرتره‌ای از "مهدی ویشکایی" باقیمت پایه 14 تا 18 هزار پوند، اثری بدون عنوان از "حسام ابریشمی" با قیمت 12 تا 15 هزار پوند، تابلو "رستم در چله زمستان" اثر "فریدون آو" با قیمت پایه 10 تا 15 هزار پوند، تابلو "اقدام 26" از "رضا آرامش" به قیمت پایه 8 تا 12 هزار پوند، اثر "زن نشسته" "مارکو گریگوریان" با قیمت پایه 7 تا 10 هزار پوند، اثر آبستره "ناصرعصار" با قیمت 5 تا 8 هزار پوند و سلف پرتره‌ای از "خسرو حسن‌زاده" با قیمت پایه 4 تا 6 هزار پوند نیز در این حراجی عرضه خواهند شد.

منوچهر+یکتایی

زندگی در یک قاب، اثر منوچهر یکتایی

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها