{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

نمایشگاه و رونمایی از کتاب؛

کدخبر : 863

نمایشگاه حجم " مروری بر آثار مونا پاد 1398 – 1385 " تا 7 آبان در گالری اعتماد برپاست.

به گزارش هنر ام‌روز، بیش از یک دهه فعالیت هنری، آثار مجسمه سازی  "مونا پاد" در "گالری اعتماد" از 19 مهرماه تا 7 آبان ماه برای بازدید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
همزمان با این نمایشگاه کتاب "موناپاد 1398 - 1385 " جمع آوری و منتشر شده است. این کتاب مروری است بر مجسمه های "موناپاد"، از زمانی که زندگی حرفه ای خود را به عنوان مجسمه ساز آغاز کرده است. در این کتاب ابتدا کارهای اخیر در پنجمین نمایشگاه انفرادی او در گالری اعتماد را مشاهده خواهید کرد و سپس به نمایشگاه ها و آثار گذشته ی این هنرمند پرداخته شده است.
 
 
در مقدمه این کتاب و بیوگرافی وی آمده است: 
"مونا پاد سال 1353 در تهران بدنیا آمد و دبیرستان را در رشته تجربی به پایان برد.
او که فارغ التحصیل آواز و کر از "مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما" نیز بود، از سال 1370 در "ارکستر سمفونیک تهران" ( تالار وحدت) به عنوان خواننده سوپرانو مشغول به کار شد و بعدها مدتی رهبر کر "دانشگاه الزهرا" بود.
پاد در سال 1379 در رشته طراحی صنعتی از دانشگاه الزهرا فارغ التحصیل شد و از سال 1374 همزمان با تحصیل، در شرکت ها و کارخانه های بزرگ صنعتی مشغول به کار شد. 
او که هیچگاه از حجم و مجسمه در کارهایش فاصله نگرفت، همزمان به مجسمه سازی نیز می پرداخت. در سال 1385، این رشته را در موسسه "ماه مهر" زیر نظر استاد "پرویز تناولی" به پایان رساند.
درهمان سال پاد و عده ای از مجسمه سازان جوان ، با پیشنهاد و حمایت "پرویز تناولی" اقدام به تشکیل یک گروه مجسمه سازی کردند (گروه مجسمه سازان معکوس)
وی از سال 1387 به عنوان دستیار استاد "پرویز تناولی" در موسسه "ماه مهر" به تدریس پرداخته است.
کتاب "ریخته گری به روش موم سوزی" را در سال 1395ترجمه کرد و در آن به روش های ساده، کم هزینه و خانگی ریخته گری برای علاقمندان پرداخته او از سال 1390 نماینده ایران در انجمن مدال جهانی بوده و در سال 1397 جزو هیات داوران مسابقه مدال سهراب بود.
آثار "موناپاد" در مجموعه های خصوصی معتبری در تهران، دبی، انگلستان، فرانسه، آلمان، آمریکا موجود است. خود درباره چگونه مجسمه ساز شدنش در این کتاب می گوید:
" سپردن مسئولیت ها و تغییر زندگی از یک طراح و مدیر پروژه به یک مجسمه ساز تمام وقت، روندی دو ساله بود. شدم یک مجسمه ساز. و همچنان تجربه ای بی نهایت از خلق اشیا و لمس ساختار دنیا مرا هر روز به وجد می آورد."

 

نمایشگاه حجم " مروری بر آثار مونا پاد 1398 – 1385 "  شامل کارهای جدید هنرمند، علاوه بر منتخبی از کارهای گذشته ی اوست.
نمایشگاه از جمعه 19 مهرماه 1398 | از ساعت 3 تا8 بعد از ظهر برای بازدید علاقه‌مندان باز است و در 7 آبان 1398 اختتامیه آن برگزار می گردد.
بازدید در روزهای معمولی: از 12 تا 8 بعد از ظهر گالری در روزهای دوشنبه تعطیل است.
آدرس: تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک 25، گالری اعتماد

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها