{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 885

گالری اثر از سال 1385 تا کنون حدود 120 نمایشگاه برگزار کرده‌ و جزو اولین گالری‌های ایران است که در رویداد‌های بین المللی هنری شرکت داشته است .

هنر ام‌روز-مه‌سیما شکریان: گالری "اثر" در سال 1378 در منطقه درکه تهران با مدیریت "امید تهرانی" و "مریم مجد" فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1383 به محل کنونی خود در نزدیکی خانه هنرمندان تهران نقل مکان کرد.

از اهداف مهم گالری "اثر" در سال‌های فعالیتش شناساندن هنر مدرن ایران به فضای هنری بین‌المللی بوده‌است. گالری "اثر" همچنین علاوه بر نمایش آثار هنرمندان فعالیت‌هایی هم در زمینه آرشیو اطلاعات هنری  هنرمندان و پشتیبانی از پروژه‌های هنری را انجام می‌دهد. این گالری همچنین کتاب‌هایی از فعالیت و آثار هنرمندان مهم ایرانی منتشر کرده‌است.

هنرمندان این گالری "علیرضا آدم‌بکان"، "ایمان افسریان"، "سمیرا علی‌خانزاده"، "رضا عظیمیان"، "محمدحسین عماد"، "الهه حیدری"، "رضا لواسانی"، "رکسانا منوچهری"، "پیام مفیدی"، "بابک روشنی‌نژاد"، "مجتبی تاجیک"، "وحید حکیمی" و"جواد مدرسی" هستند. از دیگر هنرمندانی که آثارشان در این گالری به نمایش در آمده است می‌توان از "آیدین آغداشلو"، "وحید چمانی"، "نیلوفر رهنما"، "شاهپری بهزادی"، "مینا نوری"، "محمد حمزه" و "عبدالحمید پازوکی" و ... نام برد.

گالری "اثر" همچنین آثاری از هنرمندان را با چاپی با کیفیت و در تعداد محدود با امضای هنرمند منتشر می‌کند تا شرایط خرید آثار هنری با قیمتی ارزانتر را برای دوست داران هنر را  فراهم آورد. در وب سایت این گالری درباره دیگر فعالیت این گالری آمده است که برای مجموعه داران  و خریداران آثار هنری جلسه‌ی مشاوره  خصوصی در زمینه خرید آثار هنری برگزار می‌کند.

   

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها