{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران برگزار می‌شود

کدخبر : 903

"نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه‌سازی تهران" در دو بخش دانشجویی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. این رویداد هنری در تاریخ 11 آبان افتتاح می‌شود و تا 4 آذر ماه ادامه دارد. تا به حال لیست برگزیدگان نهایی این رویداد مشخص شده‌است. محل اجرای نهمین دوره از سمپوزیوم در "بوستان نوروز" خواهد بود. مسئولین مربوطه در حال آماده سازی فضای اجرایی سمپوزیوم در منطقه عباس آباد هستند.

هنر ام‌روز-مه‌سیما شکریان: در این دوره در بخش حرفه‌ای علاوه بر 5 هنرمند ایرانی، 10 هنرمند هم از کشورهای آرژانتین، بلاروس، اسلوونی، بلغارستان، چین، هند، فرانسه، کاستاریکا،پرو و تایوان به عنوان هنرمندان بخش بین الملل انتخاب و معرفی شده‌اند.

همچنین در بخش دانشجویی این رویداد 25 هنرمند ایرانی و خارجی شرکت خواهند داشت.

در نهمین دوره این رویداد "دکتر برزین ضرغامی" رییس سمپوزیوم و "سعید شهلاپور"، "مرتضی نعمت اللهی"، "محمود پورنصری نژاد"، "محمد بهرامی"، "رافیک داودیان"، "محمد مروستی" و "سید مجتبی موسوی" شورای سیاستگزاری و انتخاب آثاربودند.

دبیر نهمین سمپوزیوم مجسمه سازی "سید مجتبی موسوی" است و مدیر امور بین‌الملل "علیرضا اسماعیلی" است.

نکاتی درباره شرایط شرکت در سمپوزیوم

نهمین سمپوزیوم در آغاز فصل بارندگی در فضای باز برگزار می‌شود. در بندی از شرایط شرکت در سمپوزیوم آمده شرایط جوی تغییری در زمان بندی سمپوزیوم ایجاد نخواهد کرد.

به هر هنرمند حرفه‌ای در پایان رویداد 1700 یورو مبلغ هدیه ورودی و به هر هنرمند بخش دانشجویی 4 میلیون تومان مبلغ هدیه ورودی داده خواهد شد. البته در بندی از شرایط فراخوان آمده مبلغ ورودی به هنرمندانی پرداخت می شود که در مدت زمان سمپوزیوم مطابق طرح پذیرفته شده کار خود را به اتمام می رسانند.

در بندی دیگر آمده ماکت آثار منتخبی که به بخش اجرایی سمپوزیوم راه می یابد متعلق به موزه سمپوزیوم خواهد بود، بنابراین لازم است ماکت ها از جنس مقاوم و سخت، ترجیحا سنگ  تحویل داده شوند. اطلاعاتی درباره محل موزه سمپوزیوم و شرایط نگهداری این آثار در دسترس نیست.

همچنین در بندی دیگر از شرایط گفته شده کلیه آثار ساخته شده در سمپوزیوم متعلق به شهرداری تهران بوده و حق استفاده از این آثار و تصاویر آنها در سایت، بروشور، کاتالوگ و ... برای دبیرخانه محفوظ است. اما درباره مسئولیت شهرداری در قبال نگهداری از آثار و جابه جایی آن‌ها بعد از اجرا اطلاعات شفافی در دسترس نیست. 

تاریخچه سمپوزیوم

اولین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با دوهدفِ فراهم ساختن شرایط مطلوب برای عنیت بخشیدن به ایده‌های هنری هنرمندانِ مجسمه‌ساز و بهره‌برداری از آثار هنری  به منظور تلطیف فضای شهری برگزار شد. ایده اولیه برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در بهمن ماه 1384 توسط "محمد حسین حلیمی" به  معاونت هنری شهرداری تهران ارائه شد و سرانجام در خردادماه 1385 دبیرخانه سمپوزیوم مجسمه آغاز به کار کرد. اولین سمپوزیوم در اسفند 1385 در پارک چیتگر برگزارشد. در این رویداد هنری فضایی به عنوان کارگاه موقت به هر هنرمند داده می‌شود تا اثر پذیرفته شده در فراخوان را اجرا کند. تا به حال هشت دوره از این رویداد فرهنگی و هنری در فضاهای باز و پارک‌ها برگزار شده است.

IMG-20191028-WA0017

محل اجرای نهمین سمپوزیوم در حال آماده سازی

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها