{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آثار هنری در کشوری مثل ایران چه جایگاهی پیدا خواهند کرد؟

کدخبر : 924

نشست معرفی کتاب "جنون گردآوری هنر معاصر" روز جمعه ده آبان در گالری "اثر" برگزار شد. این کتاب مرجعی مناسب برای کسانی است که آثار هنری را به عنوان سرمایه اقتصادی جمع آوری می‌کنند.

هنر‌ام‌روز-مه‌سیما شکریان: در این رویداد "گلی امامی"، "بهزاد حاتم"، "سهراب مهدوی"، "مریم مجد" و "محمودرضا بهمن پور" حضور داشتند.

گردآوری مقالات ترجمه شده ر این کتاب زیر نظر "مریم مجد" بوده‌است. "مریم مجد" یکی از مدیران گالری اثر است و سال‌هاست به عنوان مدیر هنری فعالیت دارد. 

در سایت نشر "نظر" در باره این کتاب نوشته شده:

" گروهی از علاقه‌مندان خرید آثار هنری همواره با این سؤال مواجه هستند که اثر هنری تا چه میزان در حکم سرمایه قابل اتکاست. برای آن دسته از خریداران آثار هنری که آثار را تنها برحسب علایق شخصی نمی‌خرند و امیدوارند در آینده، ترجیحاً آینده‌ای نزدیک، سرمایه‌هایشان تضمین شود و در نوسانات اقتصادی به این آثار در حکم پشتوانه‌هایی جدی همانند دارایی‌هایی مثل ملک و زمین متکی می‌نگرند، این کتاب مرجع موثقی‌ست.

مجموعه داری در ایران امری نسبتاً پویاست ـ چه نزد مجموعه دارانی که آثار را با نگاه اقتصادی جمع‌آوری می‌کنند و چه نزد آن دسته که طی چند دهه‌ای اخیر تعداد قابل توجهی اثر را بر حسب میل و سلیقه‌ی شخصی تهیه و نگه‌داری کرده‌اند. این سوال کلیدی همواره پیش روی آن‌ها و البته جامعه قرار دارد که، در نهایت، آثار هنری در کشوری مثل ایران چه جایگاهی پیدا خواهند کرد؟ "

jonoun_lo-222x300

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها