{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 926

هفته تصویرگری ۹۸ با اهدای نشان آبان (نشان حرفه‌ای تصویرگری) در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد. در این دوره در نمایشگاه "ما تصویرگر هستیم"، آثار اعضای انجمن تصویرگران ایران با موضوع "یادداشت‌های روزانه یک تصویرگر" به نمایش و فروش گذاشته شده است.

به گزارش هنر‌ام‌روز و به نقل از روابط عمومی "خانه هنرمندان ایران"، به مناسبت هفته تصویرگری برنامه‌هایی در خانه هنرمندان برگزار شد.

 نمایشگاه‌هایی از آثار تصویرگری "علی‌اکبر صادقی"، "محمد بهرامی"، "کریم نصر" و "مریم محمودی مقدم" و نمایشگاهی گروهی با عنوان "ما تصویرگر هستیم" در تاریخ ده آبان در خانه هنرمندان افتتاح شدند.

"علی بوذری" مدیر عامل "انجمن تصویرگران ایران" در آیین افتتاحیه هفته تصویر گری ضمن اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی در هفته تصویرگری گفت: "از برنامه نظام‌نامه و تعرفه انجمن رونمایی خواهد شد و دومین همایش کتاب‌های تصویری هم برگزار می‌شود. همچنین مجمع عمومی انجمن تصویرگران با برنامه پرسش و پاسخ با حضور اعضای هیات مدیره انجمن برگزار خواهد شد."

وی درباره بخش همایش این رویداد گفت: "بخش همایش کتاب‌های تصویری  هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که دو سال پیش دوره اول آن با استقبال بالایی برگزار شد و کتاب آن هم به چاپ رسید. به طوری که این کتاب اکنون جزو معدود منابع کتاب‌های تصویری محسوب می‌شود و با توجه به این تجربه موفق، امسال دومین دوره آن را برگزار خواهیم کرد."

بوذری در خصوص اهمیت جایزه براتسیلاوا نیز گفت: "این جایزه در سال ۱۹۶۵ به صورت یک جایزه ملی تاسیس شد و در سال ۱۹۶۷ وجه بین‌المللی پیدا کرد. ایران اولین جایزه براتسیلاوا را توسط فرشید مثقالی در سال ١٩۶٩ دریافت کرد، این جایزه جزو قدیمی‌ترین جوایز تصویرگری در دنیا است که اهمیت زیادی دارد و مورد رصد همه تصویرگران جهان است. ۹ تا ۱۱ داور از کشورهای مختلف آن را داوری می‌کنند و من نیز به عنوان داور در این رخداد بین‌المللی سعی کردم که از هنر در خاورمیانه صحبت کنم، هرچند همیشه آثار ایرانی در عرصه تصویرگری پیشرو بوده‌اند، با این حال در این جشنواره پتانسیل‌های خوبی برای برنده شدن دارند، چون هنرمندان ایرانی این عرصه اصول حرفه‌ای را رعایت می‌کنند."

وی در پایان با اشاره به دریافت جایزه براتسیلاوا توسط "حسن موسوی" بیان کرد: "خوشحالم که این جایزه دوباره به ایران آمده است چون تصویرگرهای ایرانی بعد از این بیشتر دیده می‌شوند و با این جایزه به همه نشان می‌دهیم که چه استحقاقی در تصویرگری و تصویرگران ایران وجود دارد."

هفته تصویرگری ۹۸ تا ۲۱ آبان در خانه هنرمندان ایران دایر است.

3280121

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها