{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 927

نگارخانه "لاله"اقدام به برپایی نمایشگاهی گروهی از آثار نقاشان معاصر اردبیل کرده است.

به گزارش هنر ام‌روز،  یکی از ویژگی های هنر معاصر، جغرافیا است. جغرافیای زیستی هنرمند این امکان را به او می دهد که چگونه بنگرد و چگونه بنماید. هنرمند امروز توانسته با اتکا بر تمامی داشته های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی خود که استوار بر اتمسفر زندگی اش است، تعریف تازه تری از هنر ارائه نماید که بی شک تاثیرات آن در دهه های اخیر در تاریخ هنر ایران نمود پیدا کرده‌ است.

از این رو نگارخانه لاله به صورت ادواری به معرفی آثار هنرمندان یک جغرافیا می پردازد. با توجه به ارزش های فرهنگی و تاریخی اردبیل و تاثیرگذاری هنرمندان معاصر آن در عرصه هنرهای تجسمی ایران، به عنوان ششمین شهر در این دوره انتخاب و به ارائه بخشی از نقاشی معاصر آن پرداخته شده است.

شایان ذکر است که پیش از این نیز آثار هنرمندان شهرهای: تبریز، مشهد، رشت، زنجان و همدان در نگارخانه لاله ارایه و مورد بررسی قرار گرفته است.

در این نمایشگاه، آثار گروهی از هنرمندان اردبیل به کوشش "ساوالان جماعتی"(هنرمند نقاش) گردآوری و ارائه شده که برخی از آنها مقیم تهران بوده و برخی دیگر نیز در استان اردبیل سکونت داشته اند.

هنرمندان شرکت کننده :

سمیه آهاری، نصرت آینه چی، بهزاد احمدی، عبدی اسبقی، شهرام بابایی، نجات باقری، سیامک پاینده، مهرداد پیامی، حسین تمجید، ساوالان جماعتی، صابر چایچی، سمیه حسن زاده، خسرو حیدری، رضا خدادادی، شهرام رضایی، مسلم سقا، ترحم سلمانی، خلیل سمایی، رضوان صادق زاده، محسن صفایی، ابراهیم علیپور، حجت ا... عینی، هامون علیپور، مسعود فیضی، بهمن کیانی، بابک گرمچی، بهزاد محبی، عظیم مرکباتچی، پرویز معزز، اکبر ملکی، قادر منصوری، بهزاد نظری، اکبرنیکان پور، هوشنگ هاتفی، مرجان همدمی، اکبر یعقوبی، داور یوسفی.

علاقه مندان می توانند برای بازدید آثار تا 28 آبان به نگارخانه لاله مراجعه نمایند.

poster ardabil 1veb

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها